Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek érdemes tovább tanulni...

Minek érdemes tovább tanulni amiből jól lehet keresni?

Figyelt kérdés

Melyik az a munka amihez jó ha van/szerzek diplomát (mert szeretnék,és kb az mennyi idő mire leteszem?hány év?) És ahol a diploma végett egy kicsivel (jó lenne ha nagyon) többet keresnék?És amikor érettségit akarok szerezni minek menjek?Tudom h aminek szeretnék, meg jó vagyok benne,de az az életbe nem nagyon fog számítani h mennyire tetszik mert azért meg kell élni belőle!És tudom h jónak kell benne lenni:/


A mérnökök mennyit keresnek!És ott miben kell jónak lenni azt tudom h matek kell plusz még mi??talán rajz?Ez nagyon nehéz szakma?És itt csak műszaki szak van vagy még milyen?Tudom h ez hülye kérdés de akkor mikor kéne kelnem,vagy legalább mennyit tudnék aludni?


És mi az a reál tantárgy ott mit kell végezni?vagy mit csinálok ott??És ide jó ha 4-es 5-ös tanuló vagyok?


Mert semmilyen orvos nem szeretnék lenni!Gondolkoztam a titkárnőn de azt nem nagyon szeretném!Meg az óvónőn de azt is valahogy ugy érzem h nem kéne!nem tudom miért!


HA elolvastad akkor köszönöm és ha válaszolsz létszi mindegyikre válaszolj ha tudsz mert nekem nagyon fontos!És ha valamit számít akkor most megyek 8.-ba és 4-es 5-ös tanuló vagyok!Jobban a mérnökkel kapcsolatos kérdések érdekelnek:D



2018. aug. 27. 20:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi az h "És ide jó ha 4-es 5-ös tanuló vagyok?" a mérnöki kérdésekhez ment volna
2018. aug. 27. 20:23
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gázszerelő.
2018. aug. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
A mérnök nagyon jó szakma. De nagyon erős matek és fizika kell hozzá. Úgy értem tényleg nagyon erős.
2018. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökin nagyon erős matek tudás kell, szaktól függően fizika, kémia, esetleg biológia. Vegyészmérnökin pl elég sok lány van, gépészen, villamoson, mérnök infón kb 600 főből 5 lány. Rengeteget kell rajzolni, ami nem 1-2 óra, inkább napok, hetek. Ebből kifolyólag aludni ezeken a szakokon nem sokat lehet, főleg vizsgaidőszakban, de szorgalmi időszakban sem.

Az, hogy most hányas tanuló vagy, egyáltalán nem releváns, majd a gimitől függ. Ott fogod jobban meglátni, melyik tárgyak érdekelnek.

Ha mégsem mennének a reál tárgyak, egy jó matek tudással elmehetsz közgázra, azzal is lehet jól fizető állást találni, mérnöki után talán ez éri meg legjobban.

Ami meg talán a legfontosabb, hogy a nyelvekre, főleg az angolra nagy hangsúlyt fektess, a legtöbb munkahelyen már folyékony angol nyelvtudás az elvárás.

2018. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké köszönöm a vlaszokat:DHa még valaki írna,amugy lány vagyok:DD
2018. aug. 28. 08:11
 6/7 anonim ***** válasza:

CNC programozó- gépkezelő! Szerintem ez a tuti.

Sajnos én más irányba sodrodtam az élet folyóján, pedig mechanikai műszerész szakmunkás bizim van.

2018. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ó de kár!!Biztos jó lehetsz benne:D:(
2018. aug. 28. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!