Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy zajlik az emelt angol...

Hogy zajlik az emelt angol erettsegi? Erdemes most belevagni?

Figyelt kérdés

Az irasbeliket tudom, hogy lathatom,de a szobelirol semmilyen tajekoztatast nem kaptam a tanarnotol..sot azt mondta,hogy nyaron majd kuld feladatokat,de semmit nem kuldott.. majusban a kozepszintu erettsegim 93% lett.. azota 1,5 honapja használom az angolt, mert a baratommal csak ugy tudok beszelni egyelore...

Tobb tetel van, tobb feladat szobelin? Ez a legfontosabb targyam, igy 80%nal nem lehet rosszabb.. varjak inkabb májusig? Azt mondjak az oszi erettsegi mindig nehezebb


2018. aug. 25. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Emelt szobelin az elso feladatnal csak kerdezgetnek egy adott temarol, 5 kerdes ha jol emlekszem. Utana van egy vita, ahol a szoveg alapjan allast kell foglalnod es kifejtened a velemenyed. Az utolso feladat pedig kepleiras, vagy legalabbis kepek alapjan kell egy adott temarol beszelned egyedul. A vegen, ha ugy van, kerdeznek is toled es ennyi. Nem olyan veszes szerintem, ha a kozepfokud olyan jol sikerult, akkor emelten biztos atmesz, de a 80%ot nem igerhetem be biztosra. Oszi erettsegirol meg nem tudok semmit, lehet jobb lenne a majusi. Neten meg amugy tudsz keresni mintateteleket, en is azokat neztem meg mielott leerettsegiztem.
2018. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Akkor fuss neki az emeltnek ha a tudásod a normál szinten angolból 110-150%


Különben bele se kezdj.Mert nagyon szivatják a jónépet.


150%-os tudás emelten kb84%, és aztmondják aki 70%-nál feljebb éri el az már nagyon jónak mondható.

2018. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

A szóbeli úgy néz ki, ahogyan az első írta. Felkészülési idő nincsen, viszont miután kihúztad a feladatot mindig kapsz egy kis időt, hogy elolvasd és gyorsan végiggondold, hogy mit szeretnél mondani és szólnak vagy szólsz, ha megvagy és kezdhetitek. Sokkal könnyebb volt, mint amire számítottam. Én féltem, hogy majd sokat kell beszélni, komoly témák lesznek és nem tudom milyen érveket kell felsorakoztatni a vitánál stb., ehhez képest pedig egy szimpla beszélgetés volt. Persze, a szerencsén is múlik, mert pont szimpatikus tételeket húztam, de egyáltalán nem éreztem azt, hogy most nekem nem tudom mennyire teljesítenem kellene stb. Elmondtam, amit gondoltam és, ami éppen eszembe jutott és ennyi. Az a lényeg, hogy értsd meg a feladatot és amit a vizsgáztató mond és tudj értelmesen, helyesen beszélni, illetve reagálni.


Egyébként nekem 97% lett a közepem és egy év elteltével mentem emeltre, ami 93% lett. Viszont a szóbelire konkrétan semmit nem gyakoroltam.... Az írásbeli előtt megcsináltam a korábbi évek feladatsorait, de ezt leszámítva csak angolul olvastam és filmeket, sorozatokat néztem. Ha te még gyakorolsz is a szóbelire (pl. lehet kapni hozzá könyveket is) és aktívan használod is a nyelvet, akkor szerintem tuti, hogy menni fog.

2018. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat😊 igen,mint emlitetten napi szinten hasznalom az angol a baratom miatt.. erre az erettsegimre nem keszultem kulon, hisz nekem majd csak az emeltet fogjak nezni az egyetemen... 5 eves korom ota tanulom a nyelvet amugy es most leszek 18
2018. aug. 25. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!