Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabadon választott (C)...

Szabadon választott (C) tantárgyat kötelező felvenni?

Figyelt kérdés

Most 8 db tárgyat (a kötelező és a kötelezően választottak az 1. félévre) vettem fel, összesen 30 kreditet érnek. Az a kérdésem, hogy kötelező-e szabadon választottakat (C) is felvenni?

Az NYE-n Programtervező informatikus (szakképzés) szakon vagyok.



2018. aug. 27. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nem kötelező most felvenned, viszont a tantervben nézd meg, hogy mikorra és mennyi szabadon választható kreditet kell teljesítened.


Szerintem érdemes a képzés elején teljesíteni a szabvál krediteket, hogy később már ne kelljen vele bajlódni, a korrigált kreditindex számításnál se jön rosszul vizsgaidőszak után az ösztöndíjak számításakor ;)

2018. aug. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :) még annyit szeretnék kérdezni, hogy "szabvál" tárgynak vizsgával vagy gyakorlati jeggyel végződőt érdemes választani?
2018. aug. 28. 01:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy mit írnak, a lényeg, járj utána egy tárgynak, mielőtt szabválnak felveszed. Feleslegesen ne csinálj meg egy rettenet nehéz tárgyat. Arra ott vannak a kötelező tárgyaid. Nálunk a potya kredites tárgyak a "divatosak", amiknél be kell járni órára, és automatikus 5-ös, vagy beadandót csinálsz, és szintén automatikus 5-ös.
2018. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!