Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME építészmérnök. Mennyire...

BME építészmérnök. Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg kérdés van már erről (is). De nagyon érdekelne, ha szeretem a matekot és imádom a rajzolást és a fizikával sincs bajom, akkor szeretni fogom ezt a szakot? Igaz ez buta kérdés, de érdekelne olyanoknak a véleménye aki oda jár, vagy járt. És ha nem a BME akkor melyik iskola hasonló színvonalú az építészmérnöki képzésben?

És az előny ha lesz érettségim rajzból? Vagy semmit nem számít?

Eddig úgy van, hogy matekból emletezek és fizikából közép szintű érettségit tennék.

Idén fogok érettségizni és a sulimban maradok 1 évet és akkor a fizikát. És arra is gondoltam, hogy az utolsó évemben akkor talán egy nyelvvizsga is kéne. Így biztos lenne a bejutás?


A válaszaitokat előre is köszönöm.



2018. aug. 28. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
könnyű
2018. aug. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Alkalmassági vizsgán elég jól kaszálnak, így került egy ismerősöm végül építőmérnökire (BME-ről van szó). Nem egyszerű szak, és rengeteg meló van vele, értelemszerűen sokat kell rajzolni hajnalig. A tanárok úgy hallottam segítőkészek, lehet velük konzultálni a feladatokról. Egy barátnőm pasija ott végzett, ő szerette. Nem utolsó sorban a koli sem rossz.
2018. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából akkor hasznokra válhat, hogy most művészeti iskolába járok, mert rengeteg rajzom van most is és tanultam ábrázoló geometriát is. És elég precíz vagyok.

Köszönóm a válaszod😁

2018. aug. 28. 13:14
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha megvan a ponthatár és a rajz alkalmassági is sikeres volt, akkor biztosan felvesznek? Mert ha nem akkor nem teljesen értem ezt a pont számítás dolgot.
2018. aug. 28. 15:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor igen.

Matek emeltet jól teszed, hogy megcsinálod. De a fizikával miért vársz még egy évet? Ráadásul közép szinten, amikor ott úgy is meg kell tanulnod az emelt anyagot is!? A plusz 50 pont (ami így már +100) nagyon jól jön.

Rajz érettséginek az égvilágon semmi értelme, hanyagold!

Nyelvvizsgát feltétlenül még egyetem előtt tudd le! Angol nyelv ismerete elengedhetetlen. Később nehezebb, mint gondolnád.

A BME-n a ponthatár idén 380 volt, osztatlanra (5 év) pedig 383. Mindkettő simán hozható, a bentmaradás nehezebb!


Egy kis statisztika:


végzettség átlagfizetés (bruttó)

építészmérnök 190 956 Ft

építészmérnök (osztatlan) 228 181 Ft

építőmérnöki 239 966 Ft

gépészmérnök 343 324 Ft

gépészmérnök (MSc) 408 162 Ft

műszaki menedzser 311 417 Ft

műszaki menedzser (MSc) 401 488 Ft

villamosmérnök 370 832 Ft

villamosmérnök (MSc) 445 489 Ft


Tehát az építészmérnöki nem könnyű, viszont nem lehet vele valami jól keresni, cserébe sokat kell dolgoznod.

2018. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is gondold át mégegyszer ezt az építészmérnökit, csak akkor indulj el ezen a vonalon, ha ez a mindent elsöprő álmod, vagy ha vannak rokonok stb. akiknek a cégébe be tudsz majd lépni. Ennyi év kőkemény sz0p.s ennyi fizetésért nem olyan jó buli. Fontold meg inkább a gépészmérnökit, ott is van bőven matek, fizika, meg rajzolás.
2018. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ami azz illeti tényleg ez az "álmom" már elég kircsi korom óta. De amikor középiskolát kellett választani kicsit meg is ijedtem a másik, hogy mindenki a rajz miatt művészetibe küldött és én másokra hallgattam és mivel a rajztudásomban biztosabb voltam, ezért mentem művészetibe. De valahogy nem szerettem arról beszélni ha kérdezték mi szeretnék lenni, minek tanulok. És amióta a matek tanárommal beszéltem arról, hogy szerinte jó ötlet lenne-e az emelt matek,azóta ha megkérdezik büszkén mondom, hogy mi szeretnék lenni. Első sorban nem is a pénz miatt szeretnék az lenni. Csak úgy vagyok vele, hogy végre van egy célom és ebbe nem akarom, hogy beleszóljanak. És valahogyan amit most tanulok azt nem tudom többnek gondolni hobbinál, mert tény, hogy azt is szeretem, de csaka hobbiként.

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. aug. 30. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!