Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen van írásbeli felvételi?

Egyetemen van írásbeli felvételi?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés de nem vagyok benne teljesen képben. Azt tudom hogy érettségi alapján kapok pontszámot,meg ezt lehet hallani mindenhol,de azon gondolkodtam,hogy van-e olyan írásbeli felvételi amit annó általános végén is meg kellett írni hogy felvegyenek az adott gimibe.

Azért kérdezem csak mert Szakközepes vagyok (még a régi fajta) idén érettségizek és utána meg akarom csinálni a teknikusi képzést és utána egyetemre menni. Csak az a bökkenő hogy a teknikusi 1 év alatt feljthetek dolgokat és így nehezebb lenne megírni egy ilyen felvételit mint most egyből érettségi után.



2018. aug. 31. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, de vannak olyan szakok, ahová kell alkalmassági (pl. óvodapedagógia), motivációs levél/beszélgetés (pl. osztatlan tanári).
2018. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mesterképzésen szokott lenni, bsc-n nincs, esetleg alkalmassági, pl építészen.
2018. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Most már nincs. Az érettségit tekintik felvételinek, az a belépő. De pl. építészmérnökin van rajz alkalmassági vizsga, azon meg kell felelni.


A technikusi közben meg lehet folyamatosan ismételgetni. Ha műszaki területről van szó, akkor matematikából fejlesztheted magad önállóan, erre Bárczy differenciálszámítás és integrálszámítás könyvei kiválóak.

Jóljön majd első félévben, mert a szakközepesek általában jók műszaki rajzból meg mechanikából, gépelemekből, (főleg ha technikusija is van, dolgozott is esztergagépen, tudja mi a csigafúró, stb.) de a matek kevésbé megy.

2018. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!