Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Eötvös József Gimnázium...

Az Eötvös József Gimnázium humán osztályában milyen a közösség, a tanítás¡ hány pontos írásbeli a biztos?

Figyelt kérdés
Most voltam hetedikes és a most következő tanévben felvételiznék az Eötvösbe. Jelenleg 8 évfolyamos gimnáziumba járok de nem igazán szeretem nagyon rossz a közösség 9és a tanárok nagy része. Ide negyedikben felvételiztem, akkor az írásbelim 89 pontos lett, de azóta matekból már nem tudnék jól teljesíteni, ezért félek. Ezen kívűl a többi kérdésnél amit néztem mindenki a humán osztályt ellenezte ebben a gimnáziumban de nekem csak a humán tantárgyakra és a nyelvekre terjed ki az érdeklődésem :( Vélemény erről aki oda jár/járt?

2018. júl. 1. 14:52
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja és bocsánat kifelejtettem:

Az ötéves vagy a négyéves a jobb?

Én a négyesre gondoltam, arról mit gondoltok?

2018. júl. 1. 15:14
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Az Eötvösben általában elég jók az osztályközösségek, de olyan sok közös órád/programod van másokkal, hogy a barátaid fele úgyis más osztályból, vagy akár évfolyamból lesz - velem legalábbis így volt, pedig jó volt az osztályom:) Szóval emiatt ne aggódj...

A tanárok szerintem kiemelkedően jók általánosságban, és nemcsak nagyon jól tanítanak, de jófejek és jó pedagógusok is. 12. osztály végére majdhogynem a barátaink lettek a tanáraink:D És persze kevésbé jó tanárok mindenhol vannak, de szerintem humánosként nem fogod nagyon bánni, ha pl. kémiából kicsit lazábbak az órák az elvártnál emiatt;) Cserébe vannak olyan zseniális tanárok is, akik tényleg álomtanárok minden szempontból, azaz elképesztő a tudásuk, ezt hatásosan adják át, látszik, hogy élvezik is, és emellett még humoruk is van:D

A pontokat sajnos nem tudom, évről évre változik, de ha felkészülsz rendesen a felvételire, (ehhez nagyon tudom javasolni az Eötvösös felvéli előkészítőt, mert egyrészt jó, másrészt már ott megismerhetsz leendő évfolyamtársakat, harmadrészt pedig a tanárok is esetleg kiszemelnek maguknak...) akkor nem lesz gond. Egyébként tudtommal a humán és a nyelvi osztályba legkisebb a ponthatár - bár utóbbihoz persze megfelelő nyelvtudás is szükséges.

Ha szereted az irodalmat és a törit, akkor mindenképp a humánt válaszd, ha pedig inkább nyelvekből vagy jó, és nem riadsz vissza a napi több nyelvórától első évben, akkor pedig az ötévfolyamosat. (Utóbbinak külön előnye, hogy egy évvel tovább maradhatsz;) )

Sok sikert a felvételihez!

2018. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!