Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha szorgalmi...

Mi van akkor, ha szorgalmi időszakban elutazom?

Figyelt kérdés

Most leszek elsőéves az egyetemen, szóval még nem ismerem a szabályokat annyira. Lesz nekem egy külföldi utazásom novemberben, ami 2 hetes lesz (nem az egyetem küld vagy ilyenek, magamtól megyek), viszont nem szünetben lesz, hanem szorgalmi időszakban. Tudom, hogy vannak olyan órák, amikről max hármat lehet hiányozni meg ilyesmik, különben megvágnak, vagy nem engednek vizsgázni. Mennyire megengedett 2 hetet hiányozni a suliból? Vagy kell szólni valakinek, hogy nem azért nem megyek be, mert lógok? Vagy érdekel valakit egyáltalán?


Köszönöm a válaszokat! :)



2018. szept. 4. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
kutyát nem érdekli miért nem mész be. ha túlléped a megengedett hiányzást, akkor az adott tárgyat bukod.
2018. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy és azért nem mész be sem érdekel senkit. Két hét az pont 2 hiányzás a gyakorlatokról, persze ha van olyan, amiből 2 van egy héten az úgy már nem szerencsés. 3 hiányzás után nem kaphatsz gyakorlati jegyet, ha nagyon jóindulatú a tanár egy negyediket elnéz és nem ír be. Csak novemberig nem hiányozhatsz.
2018. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel, a felelősség a tiéd.

Azt meg úgyis elmondják majd nektek minden órán, hogy az adott óráról hány hiányzás megengedett. Nekünk olyan is van pl., ahol csak egy, úgyhogy ilyen esetben egy kéthetes utazással el is vágná magát azonnal az ember.

2018. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!