Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 évvel egyetem előtt késő...

2 évvel egyetem előtt késő lenne elkezdeni programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Idén határoztam el, hogy programtervező informatikusnak szeretnék tanulni a későbbiekben, viszont még nem tanultam egy programozási nyelvet sem.

Elszántságom az meg van hozzá, csak azt nem tudom, hogy milyen matek tudást igényel egy programozási nyelv elsajátítása annyira, hogy boldoguljak az emelt szintű informatika érettségin.



2018. szept. 4. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni sosem késő!

Én közel a 40hez kezdek érdeklődni a programozás iránt.

2018. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

hat ezt elcseszted haver! tonkretetted az egesz eleted! mar csak takarito lehet beloled

:D


miert lenne keso? van aki 0 tudassal megy, de nagyon jo ha elkezded elotte

2018. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
matek annyira nem kell hozza, erettsegi szintjen joforman altalanos iskolai matek fog kelleni
2018. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vicces is lenne, ha úgy kéne egyetemre menned, hogy már tudod, amit ott tanítanak!

Nem is kötelező az infó érettségi, lehet fizikából is, persze, ha van lehetőséged, akkor infó emelt a legjobb. Őszintén a középnek nem sok köze van ahhoz, amit ott tanítanak. Tehát hasznodra az se nagyon válna...

2018. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, pont azért szeretnék emelt szintű informatika érettségit tenni, hogy mégsem a 0-ról kezdjem majd a későbbiekben, ugyanis mindent sokkal nehezebb a 0-ról kezdeni. Az meg egy jó alap, ha már úgy megyek egyetemre, hogy emelt szinten érettségiztem és ezáltal képes vagyok valamilyen szinten programozni egy adott programozási nyelvben.

Egyedül a matektól félek egy kicsit. Úgy gondolom, hogy az nehezebben menne, ugyanis nem teljesen látom át minden esetben az összefüggéseket. Idén viszont ráveszem magam arra, hogy többet foglalkozzak a matekkal is. Ha nagyon nem menne akkor meg segítséget kérek egy osztálytársamtól aki érti az anyagot vagy eljárok korrepetálásra egy tanár ismerősömhöz.

2018. szept. 4. 21:20
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

A proginfó az csupa matek, és eléggé szórótárgy. Egyébként a proginfó a programtervező matematikus szakból vált ki/alakult át, szóval eléggé nagy a hangsúly a matekon.

Sokkal jobban ajánlanám a mérnökinfót, mert az elvégzése után több felé tudsz majd megindulni. Bár itt meg vannak mérnöki tárgyak, meg ha jól emlékszem kis fizika, de én türhetőbb szaknak mondanám a proginfónál. Ha nem vagy egy aduász matekból, a proginfót annyira nem ajánlanám.

2018. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Fele úgy megy egyetemre, hogy életében még egy helloworldöt nem írt.


Kezd el akár még ma. Semmiről nem vagy lemaradva.

2018. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem késő. Az egyetemre el lehet menni 0 programozási tudással is, annak idején én is úgy mentem. (Azelőtt egyszer láttam programkódot, de azt én inkább 0-nak számítom.) Az más kérdés, hogy ettől függetlenül érdemes kicsit előretanulni. Egyrészt, jobb helyzetből indulsz, ha az egyetemi anyag első pár hetét már tudod. Másrészt kapsz egy kis ízelítőt belőle, mi is az a programozás (sokan úgy mennek egyetemre, hogy nincs elképzelésük róla).


Az emelt érettségire, ha van kis érzéked hozzá 1 év alatt fel lehet készülni.

2018. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Végül sikerült bejutni oda?
2021. okt. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Másik szakra jelentkeztem, a matekkal nem tudtam megbarátkozni.
2021. okt. 4. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!