Hol tanuljak (egyetemen) informatikat/programozast?

Figyelt kérdés
Jovore erettsegizek. Elorehozottan mar van egy imfo erettsegim, es szivesen foglalkoznek infoval a jovoben is. Viszont nem tudom milyen egyetemet/sulit tuzzek ki celnak. Mert hallottam, hogy ami most egyetemen megy info es programozas oktatas cimszo alatt az inkabb csak szivatas es az anyag nagy resze nem is hasznalhato mar, vagy pedig csak egyszeruen folosleges. Diszgrafias vagyok, ebbol adodoan a matekkal is vannak problemaim, ezert nem vagyok biztos benne, higy sikerrel vennek barmilyen egyetemet ahol nagyon komolyan es melyen kell matekot tanulni. Mit tanacsoltok? Hallottam a codecool sulirol (tudom hogy nem egyetem es hogy fizetos), azon is gondolgodtam, hogy oda mennek... velemenyek? Budapesti vagyok ugy higy nyilvan a kornyek elonyben, de a celom az hogy valami ralatast nyerhessek, hogy mi a helyzet es mik a lehetosegeim. Meg volt aki a Kando-t mondta mint hagyomanyos egyetem, hogy ott is egesz modern modon tanitjak az infot, nem tudom igazabol... kisse tanacstalan vagyok... :D minden tapasztalatot, otletet, velemeny es valaszt nagyon koszonok! :)

2017. júl. 30. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel
2017. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Most kezdem az elte ik-t. Rálátásom még nem sok, viszont tudom, hogy miért pont ide jelentkeztem.


A legtöbb BP-s egyetemnek nagyon sok kapcsolata van különböző cégeknél, tegyük fel, hogy az ember nagyravágyó, akkor nagy esélye lehet egyetemről gyakornoknak bárhova bekerülni, már a tanítás közben is. Azért ez egy elég jó motiváció.


A matektól érdemes félni az összes egyetemen, de azon a véleményen vagyok, hogy ha szeretnéd, tedd oda magad, és küzdj azért ami érdekel. Nagyon sok veled együtt kezdő ember lesz, rengeteg segítséget szerezhetsz ha megvan hozzá a természeted.


Legyél magabiztos, csinálgasd, nézegesd a matek érettségiket. Nem is mondanám hogy kötelező az emelt, de sokan ajánlják, szorgalom kérdése az egész. Közép matekkal is van esélyed elvégezni. :)


Egyébként hasonlóan igaz a BME-re, vagy az OE-re, legalábbis én ezeket jelöltem meg annó. :D


Sok sikert!

2017. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! :)
2017. aug. 2. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!