Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi az esélyem hogy így...

Mennyi az esélyem hogy így felvegyenek gépészmérnök szakra?

Figyelt kérdés
Szakmunkásba jártam ott mezőgazdasági gépésznek tanultam ebből 4-esre vizsgáztam,utána vissza mentem OKJ-és képzésre ahol mezőgazdasági gépjavítónak tanultam ebből 5-ösre vizsgáztam.Most esti tagozaton csinálom az érettségit.Ha valamelyik tantárgyból megcsinálom az emeltszíntűt illetve szerzek egy középfokú angol nyelvvizsgát úgy van esélyem hogy felvegyenek?

2018. szept. 6. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem a BME-re akarsz menni, simán elég lehet.

A legtöbb helyen 280-285 között van a ponthatár.

2018. szept. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most számolok, tuti elég...

Emelt érettségi +40 pont, a nyelvvizsga +25.

Tehát ehhez kell még 220. A szakmát nem számoltam, mert nem tudom, milyen van, ha 54 vagy 55 kezdésű, akkor arra is jár plusz pont, de az a törvényi minimum felül számít csak.

Tehát 220 pont kell még. Az két 55%-os érettségi. Pontosabban a kettőnek együtt kell 110%-nak lennie.

Ebből az egyik matek, a másik fizika, vagy kémia, vagy informatika.

2018. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a gyors választ! :)
2018. szept. 6. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!