Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pedagógusok számára is vannak...

Pedagógusok számára is vannak olyan szaklapok, mint amilyenek a tudósok és kutatók részére adottak?

Figyelt kérdés
Tehát amikben az iskolákban dolgozó pedagógusok, tanárok publikálhatják az általuk kitalált feladatokat és azok megoldásait, egy-egy tananyagrész feldolgozásának bevált gyakorlatát, az iskolákban felmerülő problémák bevált megoldásait. Ehez hasonló tudományos szaklapok adottak az akadémiai szféra kutatói számára, amik segítségével eszmét cserélhetnek, egymás kutatásairól értesülhetnek, és azt saját munkájuk során felhasználhatják, és nem mellékesen még profitálhatnak is mindebből, hiszen rendszerint a publikált tartalmak alapján mérik le a kvalitásukat. De vajon léteznek-e hasonló periodikák a közoktatásban tevékenykedő pedagógusok, tanárok számára? A 80-as években még létezett ilyen lap pl matematikából. Én ugyan nem vagyok matematika tanár, de véletlenül hozzám került lomtalanítás alkalmával egy ilyen lap, és érdeklődve forgattam. Érdekes kidolgozott feladatok voltak benne.

2018. szept. 6. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Léteznek pedagógusoknak lapok, de hogy azokban konkrétan így feladatok vannak e, nem tudom. Pl.:Új Pedagógiai Szemle, Educatio
2018. szept. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azokban csak álláshirdetések vannak, meg tankönyv családokat hirdetnek.
2018. szept. 8. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom te miket néztél, de nagyon nem. Ezekben tudományos cikkek vannak. Én még egy álláshírdetéssel se találkoztam bennük.
2018. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ja értem, akkor elnézést, biztosan összekevertem egy másik ujsággal, amit egyszer a barátnőm adott kölcsön
2018. szept. 8. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!