Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyi az esélye,...

Szerintetek mennyi az esélye, hogy bekerüljek egy egyetemi kollégiumba, hogyha 40 km-re lakom Pesttől, nem vagyunk hátrányos helyzetűek, és a szüleimnek van állandó munkája (pedagógusok)? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Segítetek, hogy ez mitől függ még, hogy bekerülök-e? Vagy mi az, ami a legjobban számít?

2018. júl. 10. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. semennyi.
2018. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint az előttem levő írta kb semennyi.
2018. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megmondanátok légyszi, hogy miért? A helyemben ti inkább albérletbe mennétek? Mert a bejárás 3 óra lenne kb így is, nem szeretném azt semmiképp.
2018. júl. 10. 19:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Közel vagy viszonylag, mindkét szülőd dolgozik, hátrányos helyzetű se vagy, őket meg nem fogja érdekelni hogy neked 3 óra a bejárás. Sokszor olyanok nem kapnak kolit akik tényleg rá szorulnának.
2018. júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És a pontok meg ilyenek, versenyek, nyelvvizsga, azok nem dobnak semmit az esélyen? Inkább a családi hátteret nézik?
2018. júl. 10. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kollégiumi felvételihez szociális helyzetfelmérőt kell kitölteni. Ebben nézik az egy főre jutó jövedelmet, szüleid helyzetét (tehát pl.egyedül nevelő/nyugdíjas szülő, félárvaság is plusz pontot ér), a testvéreidet (mennyi van, iskolásak/keresők) és pl. Szegeden figyelembe vesznek "szubjektív szempont" címszó alatt ilyeneket is, hogy tartós betegség, emiatt magas gyógyszerköltség stb. Pesten nem tudom létezik-e az utóbb említett szempont, szóval légyszi ne kövezzen meg senki, ha ott nincs ilyen.

Egyébként én ismerek egy lányt, aki az ELTE bioszon szakkolis, de oda a jó tanulmányi eredménye miatt került, és értelemszerűen csak 1.félév után. Sajnos szerintem sincs sok esély rá, hogy ilyen feltételek mellett felvegyenek a koliba, de ha neked is van ilyen lehetőséged, hogy tanulmányi eredmény vagy valami hasonló miatt szerezz magadnak helyet, akkor mindenképpen találd meg és használd ki! :)

2018. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sajnos tartós betegségem nekem, vagy a családban senkinek sincs, minden normális, átlagos a helyzetünk. Csak a tanulmányi pontjaim lehetnek úgy plusz(470 lesz, az nem tudom, mire elég kolik terén), meg egy versenyeredmény. Kb ennyi :/
2018. júl. 10. 21:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Koliba csak egyetemi tanulmány alapján illetve szociális helyzet alapján lehet bejutni. Az a 470 pont az nem számít kolinál. Pár haverral dobjatok össze egy kis pénzt havonta, abból kijön az albérlet olcsóbban. Akkor ugyanúgy közösen laknátok. Jövőre meg jelentkezel koliba tanulmányi átlag alapján felvehetnek.
2018. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n pl. az elsőéves kollégiumi felvételinél is számítanak a középiskolai tanulmányi eredmények, versenyek, plusz a távolság, szociális dolgok (a felsőéves felvételinél értelemszerűen az egyetemi tanulmányi eredmény számít) Kb. én is 40 km-re lakom Pesttől, a szüleim alkalmazottak, mégis *lekopogom* eddig minden évben kaptam kollégiumi helyet.
2019. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!