Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE zeneismeret / ének-zene...

ELTE zeneismeret / ének-zene szak vélemények?

Figyelt kérdés

Karvezetést szeretnék tanulni, gondolkodtam rajta, hogy az ELTE ének-zene szakra adom be a jelentkezésemet. A képzés neve 2018-tól zeneismeret, de a tananyag változatlan.

A másik ami szóba jött, az a Zeneakadémia zeneelmélet-karvezetés művésztanár, de kicsit sokallom a 6 éves képzést, tekintettel arra, hogy már van egy diplomám más területen, és nem tervezek tanárként elhelyezkedni úgy, hogy tanári fizetés sajnos ma nincs olyan szinten Magyarországon, mint amit érdemelne a szakma. A jelenlegi munkám mellet még lehetőségem is lenne tanulni ilyen irányba, elég rugalmas a munkaidő, akár levelező akár nappali képzéshez is. A karmester szak BSc csak három év, de annyira jó zongorista nem vagyok. A zenekari darabok vezénylése sem mozgat meg annyira, inkább a kórusokat szeretem.

Esetleg jár/járt oda valaki? Mennyire színvonalas a képzés?

Nem a diploma/papír megszerzése az érdekeltségem, hanem a vezénylés és kórusvezetés technikájának elsajátítása egy bizonyos szinten. Természetesen ha valami papír is van róla, az sem hátrány, hogy az esetleges jövőbeli kórusom kicsit jobban "elfogadjon", már aki ez alapján ítélkezik.



#egyetem #ELTE #kórus #ének-zene #zeneismeret #karvezetés #kórusvezetés
2018. szept. 11. 11:12
 1/1 anonim válasza:
Szerintem az Elte-n folyik a leggyengébb zenei oktatás Mo.-on.
2019. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!