Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre akartam menni de...

Egyetemre akartam menni de mar megbántam, hogy nem mentem. Okj-s suliba mentem. Többi lent . Van esélyem?

Figyelt kérdés

Szóval 268 pontom lett érettségin és FOKSZ képzésre szeretnék menni. Oda 240 a pont határ, viszont akinek pl:300 pontja van azt elöbb felveszik mint engem a 268 pontommal ? Vagy, hogy működik ez a rendszer?

Nagyon szeretnék egyetemre menni .

Van esélyem?



2018. szept. 12. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

A ponthatár az amitől kezdve felveszik az embereket. Vagyis téged felvennének. Ha nagy a túljelentkezés, vagy csökkentik a létszámot, akkor emelik a ponthatárt.


A FOKSZ nem egyetemi/főiskolai szintű képzés. Nem ad diplomát csak felsőfokú végzettséget, amik között ég és föld a különbség.


Vagyis ha az adott képzést esetleg az egyetem területén belül tartják is, te nem egyetemista leszel.

2018. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, azzal tisztaban vagyok,hogy nem kapok diplomat csak 1 fokszos papirt

Egyetemen belüli képzés amire mennék és ugyan igy vonatkoznanak rám az egyetemi rendszer szabályai.

2018. szept. 12. 10:45
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Helló! Azért amit az első válaszoló irt nem teljesen igaz. Egyébként ez nem FOKSZ hanem FOSZK.


Elvégeztem egy 2 éves jogi képzést, és ugyanúgy egyetemista voltam mint bárki más. Kaptam ösztöndíjat, benne voltam a HÖKben, járt mindenféle támogatás stb. Ezért felsőfokú szakképzettséget adó oklevelet kaptam. Ami ugyanúgy néz ki, mint aki alapképzésre jár. Volt diplomaosztó, talár stb.


Most igazságügyi igazgatási alapképzésen tanulok ahol plusz pontot kaptam az elvégzett jogi után.


A tanácsom az, hogy ne hagyd hogy bárki leszólja a 2 éves képzést ! Lehet, hogy olyan mondja akinek csak alom az egyetem. (Vagy bántották kiskorában 😂) nem osztják ingyen az oklevelet és nagyon kemény a zarovizsga is.


Mindenképp add be a jelentkezést !


240 pontot kell elérni ez a jogszabályi minimum, ha az utolsó felvett jelentkezőnek 260 pontja van akkor Te biztos hogy bekerültél és ez lesz a ponthatár.


Sok sikert!

2018. szept. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

#1 vagyok...


- Ami ugyanúgy néz ki, mint aki alapképzésre jár. Volt diplomaosztó, talár stb.

Lehet, hogy ugyanúgy néz ki, csak nem az.


- Lehet, hogy olyan mondja akinek csak alom az egyetem.

Inkább nosztalgiának mondanám mert 15 éve diplomáztam.


- nem osztják ingyen az oklevelet és nagyon kemény a zarovizsga is.

Nem azt mondtam, hogy könnyű.


Főiskola előtt én is végeztem egy ilyen kétéves képzést. Sok szempontból ugyanolyan nehéz volt mint a főiskola de ha azzal papírral kellene elhelyezkedni amit ott szeretem akkor mehetnék... sehova. Nagyon kevés igény van az ilyen jellegű végzettségre, ezt szintén 15 év tapasztalata alapján mondom.


Mondjuk annyi értelme van, hogy ha továbbmegy az ember a fősulira, akkor elfogadtatthatja azokat a tárgyakat amiket a felsőfokú tanfolyamon szerzett, vagyis első és második félévben egy csomó tárgy alól felmentést kap.


Mindenképpen a rendes főiskolai képzést ajánlom. Persze az kétségtelen, hogy egy ilyen képzés lehet belépő a fősulira. (én is így kerültem be)

2018. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem felejtsd el a FOSZK-ot!


Egy-két esettől eltekintve felesleges időpocsékolás és a munkaerőpiacon xart sem ér, ha mégsem vesznek fel vele az egyetemre.


Ha diplomát akarsz, akkor menj rendes egyetemi képzésre, de egy jó OKJ-val esetenként még jobban is járhatsz....

2018. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 4.-es válaszoló, nem kértem választ a kommentemre.


Nagyon vicces vagy, amikor írtam hogy ugyanúgy néz ki az oklevél úgy értettem, hogy aki 2 évesre jár annak is ugyanúgy van diplomaosztó és oklevelet is kap. Ami nem kék bizonyítvány, hanem komoly oklevél. Nyilván nem az mintha alapképzésre járna... de miért is kéne neked lebeszélned erről? Ha máshogy nem tud bejutni, akkor egy remek ugródeszka! És a jogi képzés nagyon keresett, én egyből eltudtam helyezkedni egy belvárosi ügyvédi irodában. Mellette pedig végzem az igazságügyi igazgatási szakot.


Ha pedig 15 éve diplomáztál akkor bizony nincsenek naprakész ismereteid. 15 éve nem volt felsőoktatási szakképzés az egyetemen. Lehetett tanulni felnőttképzésben egy egyszerű magán vagy nem magán iskolában.


Már főiskolai képzés is alig van. Ezek már egyetemi képzések.


A kérdezőnek pedig sok sikert és soha ne hallgass másokra, mindig csak magadra!🤗



Ui. Nem kell lepontozni ezt is :D


#3

2018. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!