Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jelentkeztem egyetemre, de...

Jelentkeztem egyetemre, de megbántam! Félek! Ti hogy éltétek túl a bizonytalanságot?

Figyelt kérdés

Félek tőle! Ismeretlen az egész! Teljesen más mint az általános/gimi.

Mondták, és itt is olvastam sok kérdést, hogy elég rossz!


Először is, nincs ofő, meg igazgató, aki szól, meg kérdezhetsz tőle, állítólag leszarják ha megbuksz, nem jársz be órára, nem érdekel senkit.


Másodszor nem vagyok egy ismerőkedős típus. Gimiben is 2-3 osztálytárssal beszéltem, a többiek lenéztek, mert nem buliztam, nem ittam.

Igen, az egyeteisák híresek az ivásról, bulizásról! Hát én nem fogok gólyatáborba menni, meg kocsmába velük! Így már pár ember alapból utálni fog!


Hogy fogok ismerkedni velük? állítólag lesz vagy 200 csoportársam! bemegyek egy előadóba 200 ember közé beülök! Szólítam le aki mellettem ül? Láttam az elaőadó teremről képet, hatalmas emelkedős sorok tele székekkel! Hoa üljek? tök nagy az egész! EGyáltalán nézik hogy ott vagyok-e? Mert utáltam hogy reggel 8 tól délután 3 ig minden nap bent legyek! Mindig lógtam!

És a tanárok folyton csesztettek hogy hol voltam az órájukról!


Állítólag a tanár, vagy előadó sok nem érdekli, hogy sose látott, de másik direkt szivat és kérdezget, meg zht iratta!


Hogy fogom tudni melyik terembe kell mennem? Elvileg nics ofő, ott fogok kóvályogni a hatalmas egyetem folyósóin?


Mi az a ZH? Azt mondták az az, hogy ha rossz napja van a tanárnak olyat kérdez amiról szó sem volt, és mindneki bukik!


Félek ettől az egésztől! Mit tegyek? Abban reménykedem nem vesznek fel, aztán megyek valami okjra!

Ti hogy éltétek ezt túl? Milyen volt először a fősikolán/egyetemen?

18/F



2014. júl. 11. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem az, ami már csak a tanulásról szól, amíg bent vagy egyáltalán nem kötelező ismerkedni, jópofizni. A saját érdeked, hogy bent legyél az órákon, mert sok tantárgyhoz nincsenek könyvek, csak arra hagyatkozhatsz amit ott lejegyzetelsz. Megbukni nem olyan könnyű, mert sok vizsgalehetőség van, pótpótpót ZH (zárthelyi írásbeli vizsga) lehetőségek vannak. Csak a nagyon lusták és buták buknak meg, de akkor újra felveszik a tárgyat következő szemeszterben és ha kicsit is készülnek, előbb-utóbb átmennek. Szerintem ne parázz. Hiszen azért mész oda, hogy egyszer majd hasznosíthasd azt a tudást, ait ott megszerzel, hát erre koncentrálj és menni fog.
2014. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell félni tőle, végzős leszek idén/jövőre. De ha nem akarsz menni akkor nem iratkozol be és annyi...
2014. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugi! ;)


Én is olyan voltam, mint te. Legalábbis abban a részében, hogy gimiben alig beszéltem egy pár osztálytársamnál többel, illetve nem jártam bulikba, meg akkoriban még inni sem ittam. Úgyhogy az egyetemi gólyatábort meg a felkészítő hetekre tervezett kocsmatúrákat alapból elkerültem...


És nem lett belőle semmi! ;) Egyrészt nem utált senki, vagy legalábbis én nem vettem észre az öt év alatt. Másrészt ugyanúgy találtam barátokat, ismerősöket. Nem sokat, de pont annyit, amennyi nekem kellett.


Ami a technikai részét illeti, az attól is függ, milyen szakra jelentkeztél, de ha ilyen népszerűbb helyre, ahol tömeges képzés folyik, akkor elképzelhető, hogy az elején bizony kétszázan lesztek minden órán a nagy előadóban. De ettől sem kell megijedni. Bemész, beülsz valahova, és figyelsz. Később aztán, szemináriumokon, gyakorlatokon vagy szakirányon úgyis lesznek kiscsoportos foglalkozások is.


Nincs ofő, ez igaz, de van általában minden szaknak vagy évfolyamnak tanulmányi előadója a tanulmányi hivatalban, aki a tanulmányi ügyeiteket intézi. De ha valami kérdésed van, még praktikusabb a hallgatói önkormányzat egyik tagjához fordulni, amelyben hasonló diákok vannak, mint ti, csak már egy-két évvel előttetek járnak. Nem ritka, hogy a hallgatói önkormányzat ki is jelöl legalább egy felelőst minden évfolyam számára, akit lehet bombázni a kérdésekkel.


Az előadásokra nem kötelező bejárni, és senki sem nézi, hogy hányan vannak ott. Természetesen nem azt mondom, hogy akkor ne járj be egyre se, mert igenis vannak hasznos órák, amik sokat segítenek a tananyag elsajátításában. És vannak kevésbé hasznosak is... De ezt majd egy-két vizsgaidőszak után kitapasztalod, és el tudod dönteni, érdemes-e bejárni. Azért az elején inkább legyél ott! ;)


A gyakorlati, szemináriumi vagy egyéb kiscsoportos foglalkozásokra viszont általában kötelező bejárni, és ott katalógust is vezetnek minden órán a megjelentekről. De amúgy ezt, hogy be kell-e járni, meg mik a tárgy teljesítésének a feltételei, vizsga, zárthelyik), beadandó házi feladatok, tankönyv, tananyag kijelölése stb., elmondják az adott tárgy első óráján mindig. ;) Igen, a zárthelyiket is, ami egy sima évközi dolgozatnak vagy témazárónak felel meg, és nem, nem azt kérdez a tanár, amit akar, hanem abból az anyagrészből, amit kijelölt előtte. ;)


Szóval tényleg nem kell félni, az egyetem nagyon hasonló a középiskolához szerintem. Ilyen szempontból a munkába állás az egyetem után sokkal nagyobb váltást jelent...

2014. júl. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én fogtam a fejen ezen a kérdéssoron...

Komolyan, nem kell mindentől rettegni, az egyetem sem egy mészárszék. Igen, nem fogják már a kezed, több a bürokrácia, de ott is mindennek megvan a saját ügyintézője.

Eszedbe ne jusson azért nem elmenni, mert félsz ha felvesznek. Miért, az kevésbé ijesztő ha kidobnak végzettség nélkül az idézőjeles nagybetűs "Életbe"? Aztán ott már tényleg azt csinálhatsz magaddal amit akarsz...

Ha 200 fős a szak az pont jó arra, hogy kerüljétek egymást az olyan emberekkel, akiknek a fejét se bírod, és elég nagy a szórás, hogy találj olyat, akivel pedig megtaláljátok a hangot. Amúgy baromira nem mindenki iszákos állat az egyetemen, de ezt majd úgy is meglátod magad.

Lassan férfi ember vagy, szedd össze magad.

2014. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég gyerekesen beszélsz, holott 18 éves vagy, a felnőtté válás küszöbén vagy, amit nem kerülhetsz ki, és ehhez az egyetem nagyon nagy ugró.

Nos igen, itt már nincs osztályfőnök, aki mindent elintéz és mindent a popsid alá tesz. :) De az életben sincs sokszor senki, aki helyetted mindent megcsinál. Neked kell tenned a saját dolgaidért, de ebben semmi félelmetes nincsen. :)


Az is igaz, hogy nem szól senki, ha nem jársz órára. De nekik nem is érdekük, hogy te bejárjál, ez a TE érdeked. A te érdeked az, hogy ott legyél, hogy tanulj, hogy vidd valamire az életben. Tehát senki nem fog csesztetni. Itt teljesen máshogy működnek a dolgok, mint gimiben.

Ismerkedés.. Itt senki nem fog lenézni, mivel itt már több százan vagytok, a legtöbben nem ismerik egymást ekkora csoportban. Mindenkinek van egy baráti köre, kisebb vagy nagyobb és velük lóg. Te is legyél nyitott, barátságos, közvetlen és ennyi! Gondolj bele abba, hogy a legtöbb ember úgy megy oda, hogy nem ismer senkit, ezért tehát mindenki azon lesz, hogy barátokat találjon. Ne parázz ezen! :)


Buli,ivás.. nem te leszel a 200 emberből az egyetlen, aki nincs ezekért oda! És senki nem fog ezért utálni, sőt őszintén senkit nem is fog érdekelni, hogy te nem jársz bulizni vagy inni, azt csinálsz, amit szeretnél. :)


Aztán.. itt már nem kell mindennap reggeltől délutánig bent lenni. Van olyan, hogy egy nap csak egy-két órád van, vagy van egy délelőtt és egy délután. Úgy lesz az órarended, ahogy te szeretnéd. (Azért ez is jó, nem? Te magad osztod be az idődet. :) )


A zh-k írása nyilván nem túl jó dolog, tanulni kell rájuk és simán teljesíthetők is. De ezeket a zh-kat bejelentik általában, hogy mikor lesz és miből. Nem fognak váratlanul érni. Olyan, mint a gimiben a dolgozat. Gimiben meg gondolom nektek is volt olyan, hogy a tanár szivatásból íratott. Na hidd el, egyetemen nem igen van ilyen! :)


Elsőre lehet nem fogod rögtön megtalálni a termeket, de kétlem, hogy rajtad kívül 199 ember azonnal tudná az összes termet, hogy hol van és csak te kóvályognál a folyosókon. Azért ez elég vicces :)) Csinálhatsz olyat, hogy első nap felfedezed a sulit, megnézed a termeket, ahova menned kell majd és akkor nem fog semmi sem váratlanul érni. De egyébként meg van kis szád, aminek segítségével bármikor megkérdezhetsz bárkit, hogy mi hol található. :)


Ja és szerinted egy okj mitől lenne jobb? Ott is hasonlóképpen működnek a dolgok. Én is jártam okj-ra is, elvileg volt osztályfőnök, gyakorlatilag soha semmit nem tudott és nem mondott. Erről ennyit. :) És valószínűleg nem is mennél vele többre, mint egy diplomával.


Én most voltam elsőéves egyetemen. Meg kell mondjam, életem legjobb éve volt. :) Pedig.. nem járok minden héten bulizni és nem iszom magam részegre (mert nem csak erről szól az egyetem!) Az elején én is féltem, hogy majd kikkel fogok beszélgetni, hova ülök, de ez alakult magától. Láttam, hogy mindenki olyan kis elveszett és pont ezért mindenki nyitott volt és barátságos a másikkal szemben. :) Pár hét múlva már azt vettem észre, hogy akárhova megyek, mindig találok egy-egy ismerős arcot, aki mellé le tudok ülni, akivel tudok váltani pár szót. Pedig zárkózottabb vagyok alapvetően én is, de az egyetemeken már nem olyan a közösség és a hangulat, mint a gimiben! Itt senki nem néz le senkit és nincsenek kirekesztett emberek.


Na ha van még bármi kérdésed, írj nyugodtan privit! Szívesen válaszolgatok. :) de meg kell mondjam, hogy rég olvastam ennyire kétségbeesett és butuska kérdést, semmi félnivalód nincs!! :)

2014. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gólyatáborba az osztálynak csak a töredéke ment el, és aki elment, az se tudta, hogy ki lesz majd az osztálytársa, és ki nem. Szóval valószínűleg senki nem venné észre, hogy elmentél-e, vagy hogy nem mentél el.


És mint ahogy egy előttem szóló mondta, nem mindenki iszákos (hál istennek).


Az furcsa, hogy azt mondod, hogy te azt hallottad, hogy az egyetem milyen rossz. Én azt hittem, hogy mindenki azt mondja, hogy milyen jó.

2014. júl. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék arra, akinek nem sikerült annyira ez a dolog, a beilleszkedés stb. Mert pozitív dolgokat mindig jó olvasni, de valahogy úgy is arra fogsz gondolni, hogy neked ez nem fog összejönni.
2014. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként mondjuk fejezd be a rinyálást!

Hát sajnos igaz, a csúnya rossz egyetemen senki nem fogja fogni a kezecskédet és nem fog vezetgetni, ha lemaradsz így jártál, a kutyát nem fogja érdekelni. A te saját érdeked, hogy határozott és önálló legyél, hogy bejárj órákra, jegyzetelj.

Hogyan fogsz ismerkedni? Szerinted mégis hogyan? Leszólítod azt aki melletted ül. Ha csak üldögélsz valahol magadban, nem fog senki odamenni hozzád, neked kell nyitottnak és kezdeményezőnek lenned.

A tanár az egyetemen azt csinál amit akar, azért is megbuktathat, ha nem tetszik neki a hajad színe, vagy előző nap meghalt a kiskutyája. Nem szabad magadra venni, nem szabad összeroskadni, küzdeni kell.

Én nem vagyok és nem is voltam bulizós fajta, de a gólyatábor az egyik legjobb élményem. Nagyon nagy butaság kihagyni. Nem voltam részeg egyszer sem és mégis jól éreztem magam és sok ismerőst szereztem.

Sose gondoltam úgy az egyetemre, mint valami amit túl kéne élni. Amikor megtudtam, hogy fölvettek oda ahova menni akartam rettentő boldog voltam. Szerintem ez a normális nem a félelem.

Amúgy ha nem akarsz egyetemre menni minek jelentkeztél? Ha közelebb érzel magadhoz valamilyen szakmát, akkor inkább azt tanuld, minthogy ellébecolj az egyetemen 3-4-5 évet a semmiért.

2014. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te Jóisten, én is fogtam a fejem ezen a kérdésen. Én 6 évet jártam egyetemre, most lett meg a 2. diplomám és imádtam minden percét. :) Visszagondolva 1000x jobb volt mint a gimi, vagy az általános, legalábbis nekem. Különben simán lesznek barátaid, mert gyakorlati órák is vannak, ahol 15-20-an vagytok kb, az olyan mint egy gimis csoport, ott simán megismeritek egymást a többiekkel. A nagy előadások is jók hidd el, és nem tanácsos azért lógni, mert tényleg sok tárgyból nincsen könyv és azt kérdezik vissza ami órán elhangzik. Nyilván más a rendszer mint a gimiben, de pár hét és megszokod, ott is segít bárki, ha elakadsz. Ez az egész minden elsős új, úgyhogy nem leszel egyedül. A gólyatáborba szerintem menj el, az egy tévhit hogy minden az ivásról szól, nekünk nagyon jó kis gólyatáborunk volt anno, kb egy korty alkoholt sem ittam (amúgy kb sosem iszom alkoholt, max ünnepeken)és rengeteg barátot szereztem. Mindenhol megtalálod a hozzád hasonló embereket, aki meg nem szimpi azzal nem kell foglalkozni. DE mindenképp iratkozz be, később megbánnád és nem állhatsz hozzá így az élethez, hogy úristen mi lesz, félek. Akkor ennyi erővel munkád se legyen, mert az aztán tényleg totál más, mint a gimi. Szóval hajrá. 25/l
2014. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az évfolyam felelős tanár feladata mire terjed ki? Ő egy osztályfőnök vagy csak felveszi a pénzt?
2018. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!