Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor kell visszafizetni az...

Mikor kell visszafizetni az egyetemet? (Többi lent)

Figyelt kérdés

2016-ban hagytam félbe a 3. félévemet osztatlan képzésen. Majd elköltöztem és szültem 2017-ben. Közben volt két aktív félévem és a szülés miatt kérvényeztem egy harmadikat is.

Most pedig már megszüntették a jogviszonyomat mert nem mentem vissza.

Megemlíteném még, hogy áttettek önköltséges képzésre jogtalanul, de én ezt idő közben fellebbeztem, mert teljesen jogtalan volt és akkor még úgy volt, hogy vissza megyek makd tanulni. Nos, ezt a kérvény már több mint egy éve nem fogadták el, ügyintézés alatt áll, úgy, hogy már e-mail-t is írtam a titkárságnak.

Papírt még nem kaptam, hogy vissza kell fizetnem, de feltételezem, hogy kapni fogok.

Mit kell tennem, hogy ne kelljen visszafizetni? Egyáltalán elkerülhető?

Válaszokat előre is köszönöm.



2018. szept. 13. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
37%

Aláírtál egy szerződést! A feltételeket nem teljesítetted! Dicséretes, hogy szültél, de azt vállaltad, hogy elvégzed a képzést nem pedig azt hogy szülsz! Mi az hogy kérvényeztél egy harmadik passzív félévet? Ez nem kívánság műsor...a TO-t nem érdekli a magánéleted csak az hogy teljesíted az egyetem követelményrendszerét!


Valamit valamiért...vagy diploma és utána család vagy játsszuk a papás-mamást és fizetünk mint a katonatiszt!


Sajnos 100%, hogy fizetned kell vagy felvételizz újra és kezd el elölről....ha még van rá lehetőség hogy így elkerüld a visszafizetést!

2018. szept. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem kioktatást kértem, köszönöm, de ha már így belementünk... "Mi az hogy kérvényeztél egy harmadik passzív félévet? Ez nem kívánság műsor...a TO-t nem érdekli a magánéleted csak az hogy teljesíted az egyetem követelményrendszerét!"

Ezt azért megcáfolnám, mert megadták és segítettek megoldani a dolgokat, ha annyira nem érdekelné őket akkor ezt sem adták volna meg szerintem.

2018. szept. 14. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!