Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek akarták otthon, hogy...

Nektek akarták otthon, hogy dolgozz egyetem alatt?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta hajtanak, de nem találok semmit, már mimden sz@rr.a elküldtem a pályázatomat.


Az a baj, hogy heti 20 órát sem tudom elvállalni. Anyukám sem dolgozott, de egy barátnőm talált helyet a nyárra, azóta b@zztatnak.


2018. szept. 16. 20:46
 1/7 Metionin ***** válasza:
100%

Nem volt beleszólásuk, mivel úgy tettek ki érettségi után hogy oké, menjek továbbtanulni ha akarok de tudjam hogy oda soha többé nem mehetek vissza. Pénzt nem adtak, így nem volt kérdés hogy dolgozom-e, az egész egyetemet éjszakás műszak mellett csináltam. A vicces az volt, hogy vergődtek mert 50 órát vagyok egyszerre ébren de nem fogták fel, hogy ha pénzt nem adnak akkor mégis miből éljek.

Amúgy nem tudom hol laksz de elég sok munka van, ahova nem kell 20 óra. Sok gyárba heti 2 nap elég ahhoz hogy folyamatosan hívjanak. Ha amúgy nincs szükséged a pénzre mert eltartanak, akkor köss kompromisszumot, mondd a szüleidnek hogy következő nyárra időben keresel munkát és tedd is azt, a jobb helyekre már áprilisban jelentkezni kell. Ja és a pályázatokat hiába küldözgeted, le se fogják tojni. Menj be személyesen a diákszövetkezethez, én se kaptam munkát amíg ezt nem tettem meg.

2018. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Én akarom, hogy a gyerekem dolgozzék egyetem alatt, de az a megegyezésünk, hogy csak rugalmas munkaidőben, és a pénzt amit keres elteheti zsebpénznek (azaz ugyanúgy fizetem a tanköltségeit, lakását, megélhetését, ruháit stb. mintha nem lenne saját keresete). Azért ajánlottam ezt fel neki, mert egyrészt szeretném, ha munkatapasztalatot gyűjtene, másrészt meg szeretném, ha érezné, hogy jó dolog dolgozni, pénzt keresni; de ne legyen rajta nyomás, hogy dolgoznia KELL, és ne hanyagolja el a tanulmányait pénzhajszolás miatt. Nálunk működik a rendszer.
2018. szept. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mi sem vagyunk rászorulva, csak megtudták, hogy a barátnőm dolgozik, ezért nekem is kell, de akárhova meg nem engednek el...


Teljesen rám szállt idegileg, folyamatos stresszben vagyok, napi szinten megbőgett. Igen, nagyon későn (június legvége, július eleje kezdtem munkát keresni). Élvezik, hogy kikészítenek. Főleg apám.


Megmondtam, hogy hagyom a rohadt egyetemüket, elmegyek dolgozni, akkor meg azért. Mindegy mi, csak kicsinálhassanak.


Otthon lakhatok (hurrá), de ruhát eddig is én vettem.

2018. szept. 16. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Engem nem akartak elküldeni dolgozni. Kaptam havi 25 ezret tőlük, plusz volt ösztöndíjam, ebből megéltem, szerencsére kaptam kolit. Ha nem lett volna elég, elmentem volna diákmunkára. Viszont nem látom értelmét, hogy ha nem szorulsz rá anyagilag, miért erőltetik. Fogsz még eleget dolgozni életedben.
2018. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Igen akarták, vagyis pontosabban hogy amit tudok vegyek meg magamnak (pl bérletet, egyetemre szükséges cuccokat, ruhákat, ha szórakozni megyek költőpénzt magam álljam meg időnként otthonra vegyek apróságokat mint tusfürdő, sampon, mosogatószer). Olcsóbban kijöttem így is mintha kolis lettem volna. Viszonylag könnyű szakon voltam (pénzügy-számvitel) és péntekenként többnyire nem volt órám ezért heti 1-2 délután egy gyárban dolgoztam szorgalmi időszakban. Reghéten, vizsgák után, őszi-tavaszi szünetben végig mentem és így félretenni is tudtam.


Ha nem tudsz heti 20 órát vállalni jobb a gyári meló, oda gyakran elég ha heti 1 napot mész, sok helyen szombaton is van termelés és délután/éjszaka műszakpótlékot is kapsz. Ahol min 20 óra az elvárás azok irodai melók, ami persze kényelmesebb, de csak hétköznap van és meghatározott időn belül tudsz menni. Én csak a 6. szemesztertől tudtam ilyan helyen dolgozni, előtte az órarendem miatt esélytelen volt. Amúgy egyetemeken is van lehetőseg pénzt keresni. HÖK is fizet, de minél többet kell vállani, magasabb szintre lépni hogy többet keress. Szoktak lenni hallgatói szervezetek amiknek a tagjaként kaphatsz fizut és intézményről függően ha jól tanulsz és aktív vagy az egyetemen kaphatsz ösztöndíjat. Lehet jelenkezni demonstrátornak, ezért is fizetnek (adott tanszék tanárainak kell segíteni, főleg lótifuti munka de elég rugalmas) vagy nálunk többféle mentorprogram is van. Mivel ezek az egyetemen vannak tudják hogy a hallgatóknak mennyi órájuk van és rugalmasak. Vagy van lehetőség projektekben részt venni éa kutatni, ezért szintén adnak pénzt. Az ilyeneknek is járj utána, mert ha nem is keresed magad halálra legalább van bevételed.

2018. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%

Igen, első év óta dolgozom, és nagyon örülök, hogy erőltették.

Amúgy tényleg van olyan munka, amit nem kell heti 20+ órában végezni. Én ruhaboltokba jártam, tökre szerettem, és nemritkán napi 10 ezret is lehet vele keresni. Már ha budapesti vagy.

2018. szept. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nekem nem akarják a szüleim, hogy dolgozzak egyetem alatt. Mivel az egész családban én vagyok az egyedüli aki egyetemre jár/járt, ezért szeretnék hogy minél jobban teljesítsek a tanulmányaimban. Szóval megmondták, hogy amíg tanulsz, addig eltartunk.

De persze szeretnék élni a lehetőséggel, hogy nem kell semmire sem költenem, és a fizetésem teljesen félre tudnám rakni, szóval lehet keresek valamit ahol heti 2 napot dolgozhatok, mivel az ösztöndíj amúgy sem sok, de szeretnék jogsizni és autót is venni a közeljövőben.

2018. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!