Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1. osztályos tanulás?

1. osztályos tanulás?

Figyelt kérdés

Fiam idén kezdte az általánost, és egy kis útmutatásra lenne szükségünk az itthoni tanuláshoz. Annyit tűztem ki célul, hogy átvesszük minden nap az aznapi tanult anyagot, hogy ismétlés révén hátha könnyebben fog neki rögzülni. De egyszerűen nem tudunk ezen sem végigmenni. Annyira lefárad mikorra hazaér, hogy már semmit sem tudunk itthon csinálni. Ez változni fog később? Alkalmazkodni fog hozzá 1-2 hónapon belül? Mert most még igaz nem nagyon van olyan tananyag amit kimondottan itthon kellene tanulnia, de később gondolom azért lesz.

Hétfőn, Szerdán és Csütörtökön 6 órája van, Kedden 7, Pénteken meg 5. Szerintetek ez nem sok egy kicsit, így elsőben? Mert ahogy látom szinten minden osztálytársa (ahogy a fiam is) a nap végére már alig áll a lábán, csak bámulnak ki a fejükből. Már pár szülő felvetette ezt a problémát az iskolában, és azt kapták válaszul hogy nem tudnak változtatni a tanmeneten, ez van előírva. Amikor én jártam elsőben akkor emlékszem hogy átlag 4-5 órám volt és utána még otthon mindig tudtunk foglalkozni a tanulással.



2018. szept. 16. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Jó, ha képben vagy, hol tartanak, és tudod őt segíteni, ha valami nem világos, de azért abszurd, hogy elsőben minden nap tanulni kelljen otthon. Vannak helyek, ahol a gyerekek haza se viszik a cuccukat, csak hétvégén, alsóban azért elvárható, hogy délután a napköziben megírják a leckét. Teljesen feleslegesen kínzod szegény gyereket, egyelőre nem maradt le, minden megy neki, semmi szükség arra, hogy miután teljesen kimeríti a nap, te még át akard venni vele az anyagot. Inkább csak ellenőrizd, hogy minden meglegyen, és ha odafigyelsz rá, észre fogod venni, amikor eljön az ideje az otthoni tanulásnak.
2018. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Hagyd békén azt a szerencsétlen kölyköt! Mi a fenének akarsz vele tanulni! Igen, túl vannak terhelve. Nem fog alkalmazkodni 12 éven keresztül se! Vidd ki a játszótérre, rohangásszon, és ügyelj rá, hogy időben lefeküdjön, 9-10 órát aludjon. De a számokkal ez akkor se stimmel. Nem lehet heti 30 órája, mert a NAT-ban meg vannak határozva a minimális óraszámok, és az elsőben 25. Ha tagozat vagy tanul nyelvet is, akkor több, de arra meg te írattad. Konkrétan: magyar 7, matek 4, ének 2, rajz 2, tesi ugyebár 5, erkölcs/hittan 1, technika 1, környezet 1, iskola által meghatározott még 2. Ezt vesd össze az órarendjével, ki fog derülni, hol a különbség. Át lehet íratni olyan iskolába, ahol ezt a 25-öt nem haladják meg.
2018. szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk alsóban rögtön az első szülőin, ami nemtom,mikor volt, lehet, hogy még tanévkezdés előtt, de anya mondta, hogy a tanítónénik közölték, hogy nehogy még otthon iskola után leüljenek velünk tanulni, mert ott benn az iskolában mindent megtanulunk. És a nagyja az ment is, én a környezetismerettel álltam hadilábon, azzal az egy tárggyal:) Mert az az egy volt, amelyikből tanulni kellett volna; tehát ott pl a Börzsöny Cserhát Mátra Bükk Zempléni Hg, meg pl a megyéket megyeszékhellyel, mondjuk azokat meg is tanultam--- ja és ez a Börzsöny-Cserhát ezeket a földrajzi Mo-i felsorolásokat csak 4. ben tanultuk, akkor kellett tudni.:) Meg a matekra az osztásnál 3. vagy 4. osztályban egy saját módszert kellett kitalálnom, mert a visszaszorzásosat nem értettem; hogy külön-külön egyenként visszaszorozva, amit a tanítónő mutatott. Tehát úgy kell , hogy megmondtad, hogy mennyiszer van meg benne, odaírtad a számot a következő helyre az egyenlőségjel után, és akkor beszorzod azt a számot azzal, amennyi felé osztották a nagyot; és akkor a végén levonod a nagyból, hogy mennyivel több, mint amelyikben pontosan annyiszor megvan. Mint amelyikből pontosan annyiszor kijön. És akkor az lesz a maradék. Meg még pl a becslést azt senki nem szokta érteni, ez elsős-másodikos tananyag. Tehát nem becsülni kellett, hanem utólag visszakerekíteni az eredményt, és azt beírni mint becslést, mert ezt máshogy nem lehetett. Öcséméknél pl meg ráadásul mondta, hogy amikor ő tanulta, ki is volt kötve, hogy 10-nél többet nem lehetett a becslésnél tévedni. És akkor ezt szerintem mindenki így csinálja, hogy mikor már kijött az eredmény, akkor visszakerekíti; hát minek tippelgessek vaktában, hát mennyi az esélye, hogy pont a jóra becsülöm, ami a tanárnak jó? Úgyhogy ott csak annyi az egész, hogy visszakerekíted. Egyébként nincs benne semmi nehézség. 4. osztályban jön az első nehézség, a környezetismeretben, de a földrajz onnantól már végig mumus-tantárgy lesz, mert irreális mennyiségű fölösleges adatot kell egyszerre a fejünkben tartani. Na jó, a 6-7. még tűrhető, mert ott természetismeretből még állatokkal, növényekkel foglalkozunk, meg csak kicsit megyünk bele ezekbe a nehéz fejben tartani típusú száraz és sok dolgokba; de a 7-8. az már földrajzból borzasztó. Mert mit érdekeljen engem, hogy melyik külföldi országnak melyik a természetes növénytakarója, mennyi az átlaghőmérséklete; meg ha meg akarom tudni, hogy mit termeljek, és ha olyat akarok, kitől kell rendelni, akkor meg beírom a netre, vagy elolvasom a könyvből, de minek ilyen teljes táblazatokat bemagolni, fejben tartani? Tök fölösleges és leterhelő. Amúgyis, egy tanár, vagy nemtom ki, de talán valami professzor, ő is megmondta egy videóban, hogy rosszul használjuk a tankönyveket; mert a könyvek nem azért vannak, hogy bemagoljuk a tartalmukat; hanem azért , hogyha kell belőlük valami, akkor levegyük a polcról, és megnézzük benne. Jó, mondjuk pl ha valaki orvos, akkor jó, hogyha rögtön tudja, hogyha hirtelen segítség kell a betegnek, hogy akkor mit tegyen és akkor nem kezdi a netről éppen akkor tanulmányozni, hanem rögtön tudja, de ezek pl nemtom, milyen mennyiségű tudnivalók. De mondjuk amúgy normális számítógépek is jók, amik gyorsak, de mindegy, most ezt nem erre akarom kiélezni, hanem , hogy akkor tudnánk pl sokkal kreatívabban használni az agyunkat, ha nem lenne leterhelve ilyen sok csomó információval. Akkor lehetne kreatív újító ötleteket behozni, mert nem lenne lefoglalva az agyunk kapacitása. Szóval elsőben még totál fölösleges és értelmetlen ezekkel a dolgokkal nyúzni a gyereket. Akkor már hadd legyen önmaga. Később majd tanul ő magától is, nem kell neki felügyelet. Az alsó tagozat, a felső tagozat, meg a középsuli is menni fog neki, kicsit bízzál már benne, higgyél már benne. Miért vagy ilyen bizalmatlan a gyermekeddel kapcsolatban, miért értékeled őt annyira alul, hogy a te átismétlésed nélkül otthon, nem fog menni az iskola neki? Az első osztály. Órán is mindig átveszik újra. Eleget gyakorolják, hadd legyen már a tanítási órák után egy kicsit gyerek az a gyerek. 8 órát lehúzott az iskolában, te magad írod, hogy fáradt, hát akkor kicsit hadd foglalkozzon már saját magával, hadd pihenjen, lazítson egy kicsit, hadd foglalkozzon már olyan dolgokkal, amik őt érdeklik, pl rajzolgasson csakúgy, saját magának, vagy játsszon valamit kikapcsolódás, pihenés képpen.
2018. szept. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*Ja amúgy nem volt olyan hadiláb 3-as voltam belőle:) Köriből 4.-ben
2018. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15 évvel ezelőtt 4-5 órám volt. Napközis nem voltam, ott jatszottak, s egy óra alatt lecket írtak. Mi itthon tanultunk Anyával, amiben latszott, hogy nem megy. De mindent játekosan.

Attól, hogy az iskolaban átveszik a dolgokat meg nem lehet elég jól megtanulni. Mivel gyakorolas az mindig szükséges.

Szerintem jatszatok az abc-vel, számoljatok meg otthon dolgokat, adjatok össze a körülötetek lévő tágyakat. Ha mar ott tartanak, olvassatok kicsi részeket együtt.


Magyaron és matekon kívül milyen targy van meg elsőben? (Nem ismerem a mai általános iskolai alsó osztályt, nálunk meg technika, ének és tesi volt mellete)

2018. szept. 17. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt meg elfelejtettem. Hogy en felsőtől közepiskola vegégeig nagyon faradt voltam.


Lényeg, hogy ne erőltess rá semmit, ne akarj belőle kitünő tanulót csinálni. Ne utáltasd meg vele a tanulást. Legyen ez jaték.


A mindent megtanulnak a suliban, jó vicc. Biztos van 1:10000 ilyen. De sok helyen csak mondja a tanár neni, mert úgy gondolja, ő mindent jobban tud. Gyakorolni pedig igenis fontos.


Sajnos nagyon kevés az elhivatott, jó tanár!

2018. szept. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nekünk azt mondták hogy félév után majd nem árt átvenni otthon az iskolában tanult anyagokat, gondoltam most sem ártana akkor. De akkor inkább hagyom pihenni.

Most amúgy úgy néz ki a napja, hogy délután 4 fele megyünk érte, miután hazaértünk bepakoljuk a másnapi dolgokat, míg elkészül a vacsi játszik/tévézik picit, utána kaja, majd 7 óra fele le is fekszik aludni mert addigra teljesen elálmosodik. Játszótérre egyáltalán nem tudunk lemenni, amióta tart az iskola nincs hozzá kedve meg látom is rajta hogy nagyon elfáradt, nem hogy rohangászni már sétálni sincs ereje.

Az órarendben van: 7 magyar, 5 matek, 5 tesi, 4 angol, 2 technika, 2 ének, 2 rajz, 1 erkölcstan, 1 környezet, 1 népismeret. Nincs benne semmilyen választott, ez az alap. Mindenkinek ilyen órái vannak, majd csak negyediktől lehet kiválasztani hogy nyelvből és matekból melyik csoportba kerüljön be (akkortól lesz csoportbontás).

2018. szept. 17. 09:27
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
A 4 angol nem az alap. És te ezt pontosan tudtad a beiratkozáskor! Vedd ki ebből az iskolából, írasd át máshova. Totálisan értelmetlen iskolában 1-3. osztályban nyelvet tanítani, semmivel nem fog többet tudni, mintha 4.-ben kezdte volna! Angoltanár vagyok! Ha nem íratod, akkor meg marad az egészségkárosodás.
2018. szept. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Már óvodában is tanultak angolul, az utolsó 1 évben.

A kollégámnak szintnén elsős a gyereke, ők a másik iskolába járnak a városban. Ott második osztálytól fognak angolt tanulni. A többi óraszám meg megegyezik. Ha átíratnám oda akkor ezzel a 4 órával tényleg kevesebb lenne egy héten. Az átíratáson már én is gondolkoztam amúgy, ezért is kérdeztem hogy "Ez változni fog később? Alkalmazkodni fog hozzá 1-2 hónapon belül?".

2018. szept. 17. 18:13
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem alkalmazkodnak! A testi kizsigerezéshez nem lehet alkalmazkodni! 12 éven át ki vannak készülve az iskolások! És jó lenne, ha legalább elsőben nem lennének!
2018. szept. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!