Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Módosíthatja-e a tanárunk az...

Módosíthatja-e a tanárunk az órarendet a saját kedve szerint?

Figyelt kérdés

Az órarendünk idén elég szerencsétlenre sikerült. Van olyan nap, mikor 8 óránk van (hétfő), de van olyan is, amikor csak 5 (szerda). A tanár, akivel 8. óránk van, azt mondta, hogy szerinte nagyon rossz ez az időpont, ilyenkor már nem akar órát tartani, tegyük át ezt a 8. órát szerda 6. órában.

Én év elején minden sulin kívüli elfoglaltságomat szerdára raktam, mert az rövid nap. Ezek időpontját már nem, vagy csak nagyon nehezen tudnám módosítani. Ha a tanár kitalálja, hogy neki a 6. óra kényelmesebb, akkor köteles vagyok igazodni hozzá, ha a hivatalos órarendet felülírja?


2018. szept. 20. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tanár átteheti az órát máskorra, de onnantól kezdve így is kell megtartania.
2018. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Közoktatásban egy simán megtehetik mert jogszabályba nem ütközik. Ha nem vagy tanköteles akkor kiíratkozol és mész estire. Ha nappalin akarsz végezni akkor az órarend változtatásának jogát az iskola fenntartja.
2018. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!