Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE GTK közgazdaságtani,...

BCE GTK közgazdaságtani, módszertani és üzleti ismeretek nevű tantárgyához és a HR területhez mennyire kell jónak lenni matekból?

Figyelt kérdés

12.-s végzős vagyok, kinéztem magamnak az Emberi erőforrások szakot a corvinuson, azonban vannak kétségeim afelől, hogy meg tudnék-e felelni az elvárásoknak matek terén. Matekból 5-s vagyok, de nem fakultálok, szóval nagyon könnyű anyagot veszünk, középszintű érettségit tervezek tenni matekból.


Az említett tantárgy leírása a felviről a következő: közgazdaságtani, módszertani és üzleti ismeretek (matematika, statisztika, informatika, mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, pénzügytan, vállalati gazdaságtan, gazdasági jog, marketing, számvitel menedzsment, üzleti kommunikáció, szaknyelv, környezet-gazdaságtan, egyéb alapozó üzleti ismeretek)


Mennyire kell tehát matekzseninek lenni egyrészt ehhez a tárgyhoz, másrészt pedig a HR területhez általában?



2018. szept. 20. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is ez a "közgazdaságtani, módszertani és üzleti ismeretek" nem egy tantárgy, amiket felsoroltál, azok a tantárgyak. A kérdésedre válaszolva, nem vészes a matek a gazdasági szakokon, simán teljesíthető középszintű érettségivel. Én a BME GTK-ra jártam, nálunk analízisen deriválás, integrálás, és mátrixok voltak. A statisztika gondolom egyértelmű, a többin kb csak a 4 alapműveletet kell használni. Még a pénzügy számvitel szakhoz sem kell matek zseninek lenni, nyugodtan jelentkezz a szakra.
2018. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazad van, pontatlan voltam.


Köszönöm a választ, ez elég megnyugtató.

2018. szept. 21. 18:21
 3/3 anonim ***** válasza:
HR-n vagyok, négyes közép matekot írtam anno, én pl. szenvedtem és csúszok is miatta. Viszont tavalytól matekon új tanár van aki teljesen más módszert és számonkérést vezetett be, rengeteg gyakorlás volt, így simán meg lehetett csinálni. Mikro azért rossz mert a vizsgán relatíve sok a feladat és egy óra van rá, ezért könnyen ki lehet csúszni az időből. Makro ezzel szemben teljesen korrekt, simán meg lehet csinálni. Informatika kicsit túl van bonyolítva (beugró, emélet, gyakorlat meg még éppen amit találgatnak), de maga a tárgy nem nehéz. Statisztika egy siralom, talán az egyik leginkább buktatós tárgy a vállalati pénzügyek mellett. Sima pénzügy még elmegy. Ez csak a saját tapasztalatom, nagyban befolyásolja a tárgyak teljesíthetőségét az, hogy milyen tanárhoz tudod felvenni az adott kurzust. Ha bármi kérdésed van még, akkor írj bátran.
2018. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!