Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen különleges szakok...

Milyen különleges szakok vannak a középiskolákban?

Figyelt kérdés
Most vagyok ott hogy el kell döntenem hogy mit szeretnék csinálni.De nem tudom még pontosan és nem szeretnék valami olyat ami nem is érdekel.Az olyan egyszerű és legtöbb helyen megtalálható szakok nem nagyon érdekelnek mint pl:közgazdász,pedagógus de ami eddig eszembe jutott és érdekel is az ilyen médiával kapcsolatos dolgok vagy a vegyész.És most érdekelne hogy mik azok a szakok amik ritkábbak,különlegesebbek az egész országban.
2018. szept. 23. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem érdekes középiskolában semmire se szakosodni, mindenféle szakosodás a többi tárgy rovására megy. Próbálj meg minél erősebb gimnáziumba bekerülni, és ott jól tanulni, hogy minél magasabb ponttal tudj bekerülni utána egyetemre vagy szakiskolába. Ez a szakosodás rendes módja.
2018. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem akarod elpazarolni magad olyan hülyeségekre 17-18 évesen, mint pl énekóra, rajzóra, hittan, akkor nem sima gimibe mész, hanem szakgimibe.

A vegyész elég ritka, ajánlom, ha megy a kémia, de rohadt nehéz, az informatikát nem ajánlom(Azon vagyok), kivéve, akkor ha gyerekkorod óta érdekel, és már tudsz programozni, értesz a gépekhez, stb. Ott nem fogják neked az alapoktól tanítani a dolgokat. Médiaszak nem hiszem, hogy van szakgimiben, de érettségizhetsz médiából, ha akarsz, esetleg a könyvelő, az elég felkapott, elektrotechnika, fodrász, boltos(nem ajánlom), vendéglátás, vízügyis, környezetvédő. Ezek mind hiányszakmák, és adnak érettségit is, csak kérdéses, hogy el tudsz-e benne helyezkedni.

2018. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembe jutott hogy ének meg rajz és ezeket nem nagyon szeretném még évekig "tanulni".A médiával kapcsolatban én se nagyon találok semmit viszont ami még nagyon tettszik az a fényképezéssel kapcsolatos dolgok a pontos megnevezése az Művészet és Média fotográfus Egerben.De egyébként ez a szak is ilyen "Művészeti" iskolában van.Ami persze nem baj csak ezért jobb is meg erősebb is.
2018. szept. 24. 20:11
 4/13 A kérdező kommentje:
A fényképezéshez már értek is annyit amennyit kell hogy ide bekerülhessek.Már 6 éve csinálom hobby szinten
2018. szept. 24. 20:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg gimnáziumban van média tagozat, igaz ezek amúgy gimnáziumok, nem szakgimik, végzettséget nem ad, de azzal foglalkozhatsz ami érdekel és utána ugyis továbbtanulsz. Szent László, Vörösmarty,Leövey,Szécshenyi ,Európa2000,Kispesti Deák Ferenc,Csík ezekre emlékszem. Ha érdekel a vegyészet akkor Petrik Lajos Szakgimnázium van kéttannyelvű és sima vegyész is. Ezeknek a suliknak olvasd át a felvételi tájékoztatóját a honlapokon.
2018. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az egyébként nem nagy probléma mert egyébként is szeretnék középsuli után továbbtanulni de a hittan,rajz ezekre úgymond nem szeretnék olyan sok időt fordítani mert nem is az erősségem a rajzolás se és szerintem ezeknek nem is olyan sok az értelme.Mert akit érdekel elmegy olyan művészetibe.
2018. szept. 28. 14:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Gimnáziumban már nincs kötelező hittan. Csak általánosban. Az a heti 1 rajz óra meg kibírható.
2018. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha vallásos a suli kötelező a heti 2 hittan+áhítat+egyházi ének.
2018. szept. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem ez túl sok lenne.
2018. szept. 29. 08:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyilván az egyházi iskolában van hittan, de miért menne egyháziba? Média tagozatos gimnáziumokról beszélgettünk. Ott nincs hittan, sehol. Rajz óra pedig heti egy, ami teljesen kibírható. Ami gimnáziumban többlet a szakgimihez képest, hogy két nyelvet kell tanulni, nem egyet.
2018. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!