Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A katolikus, református...

A katolikus, református középiskolákban és egyetemeken az oktatók mind hívők, vallásosak?

Figyelt kérdés
Pl. a Pázmányon, Károlin? Az összes oktató gyakorolja a vallását, ezt kötelezően előírják nekik, mindegyik karon? És az egyetem többi dolgozója is, pl. a tanulmányi osztályon, vagy a könyvtárosok?
2018. márc. 14. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A Károliról bizton nyilatkozhatok, hogy egyáltalán nem, egyik oktatótól/dolgozótól sincs elvárva hogy református legyen, ahogy a diákoktól se. Pázmányon ugyanez. Ateista is lehetsz, senkit nem érdekel.
2018. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt tudom, hogy a diákoknál mindegy, nem kérdezik tőlük.
2018. márc. 16. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:
A tanároknak is mindegy. :)
2018. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De gondolom, valamennyire azonosulnia kell minden tanárnak a hitelvekkel, mert az egyik tanuló is lehet, pont rákérdez nála valamire, mert pl. pont ahhoz a tanárhoz van bizalma. Pl. megkérdezi tőle, a gyónás az hogyan működik vagy ilyesmi.
2018. márc. 16. 19:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor az a tanár elküldi egy lelkészhez vagy valakihez aki jártas a témában, de én hasonlóról se hallottam még. Mindenkinek magánügye a hite és vallási hovatartozása.
2018. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ettől függetlenül: "Mindenkinek magánügye a hite és vallási hovatartozása." - Akkor miért (volt) kötelező katolikus hitéleti tárgyakat tanulni pl. a Pázmányon? Rendben, hogy katolikus egyetem, de nem azért megy oda senki, hanem mert pl. az van közelebb. De lehet, azóta már erkölcstan választható helyette, nem tudom.

2018. márc. 18. 20:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért is tettem fel a kérdést, mert ha a hallgatóknak kötelezőek a hitéleti tárgyak ahhoz, hogy diplomát kapjanak, akkor az oktatóknak ez miért maradhat ki. Talán a Károlin is ez van, nem tudom.
2018. márc. 18. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!