Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem van túl bonyolí...

Csak szerintem van túl bonyolítva a matek?

Figyelt kérdés
Sosincs arról, hogy én egy iskolakerulo, lusta senkiházi vagyok, aki nem akar tanulni.. Csak ez a kérdés már régóta foglalkoztat. Ilyen 7.-tol szerintem már túl van bonyolítva a matek,szerintem! Nektek mi a véleményetek?

#Közoktatás matek iskola
2018. szept. 24. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, manapság mi van, de az én időben röhejes volt a matek egészen egyetemig. Ott pedig nem matek szakos voltam.

Még jó, hogy tagozatra jártam s nem a dögunalmas sima matekot tanultuk, hanem tételbizonyításokat találtunk ki sokféleképpen, a versenyek is érdekesebbek voltak...

Jó, én szerettem a matekot, de soha nem értettem, hogyan lehet azt nehéznek tartani. Tanulni se kellett rá, max. pár percet, de azt se minden alkalommal, csak ha definíció volt, gimiben már nem kellett tanulni, se órára, se érettségire (aki nem tud kitalálni egy tételbizonyítást helyben, annak persze biztos kellett).


Semmilyen tárgy nem volt túlbonyolítva, max. túl sok felesleges magolós rész volt, rossz volt a tanár vagy hülyeség volt osztályozni (tesi. azért nem buktam meg, a jegy pedig nem volt fontos).

2018. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Hogyan fogalmazzam meg, a matek az matek, maximum a te tanárod magyarázza rosszul(vagy úgy, ami pont neked nem jön át), ettől függetlenül a matekban nincsenek nehéz és könnyű dolgok, csak megértettek és meg nem értettek vannak. Azaz amint megérted rögtön könnyűnek tűnik. Az meg, hogy 7.-től nem köröket, meg négyzeteket(vagy almákat és körtéket) adtok össze "nyitott mondatban", hanem x-eket, és y-okat "egyenletben", attól nem kell megzavarodni, és nem is lesz nehezebb.

És igen mindig amikor tovább lépsz a régi tananyagrész sokkal könnyebbek fog tűnni, így lesz középiskolában, és így lesz egyetemen is(persze ha tovább tanulsz, és nem olyan szakon, ahol nem kell a matek).

2018. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Roflkopter ***** válasza:
55%
Egyáltalán nincs túlbonyolítva, az általános iskolás matek józan paraszti ésszel megoldható. A középiskolásra már valóban kell időt szentelni, de azt sem bonyolult.
2018. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem arról van szó, hogy túl van bonyolítva. Annak, akinek jó érzéke van a reálhoz, könnyen megy, átlátja, érti stb. Én, akinek nehezen megy, aki ezt is inkább magolni próbálta, mint megérteni, bonyolultnak találtam, de ez nem azt jelenti, hogy túlbonyolították, csak nekem a humánhoz van érzékem és ez érdekel. Nem hiába vagyok most olyan szakon, ahol nincs semmi reál.
2018. szept. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

A matekot vagy érti az ember, vagy nem. Nincs túlbonyolítva, kizárólag logika kell hozzá. Meg mondjuk egy jó függvénytábla, hogy ne kelljen alap dolgokat bemagolni (amihez amúgy számítás vagy bizonyítás során el tudsz jutni, de minek az időt belefeccölni, ha le van írva, hogy mennyi az annyi?).

Sosem tanultam matekot. A házit megcsináltam ugyan, de általában óra előtti szünetben.

2018. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A matematika a létező legegzaktabb tudomány. Azt vagy érted vagy nem, nincs mit bonyolítani rajta.
2018. szept. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Mérnöki/gazdasági/informatikai pályán (ami ma Magyarországon a 3 legjobban fizető szakterület) tömény matek van. És nem csak az oktatásban, nemrég készítettem egy kis játékot, és kb. 4 A4-es oldal matek számolgatás van a program mögött. Főleg trigonometria, koordonáta geometria, és egyenletek meg egy kis fizika.


Én is kérdeznék valamit tőled. Te megsértődnél, ha az állam közölné veled, hogy nem finanszírozza tovább a matematika oktatásodat, mert úgy vélik, hogy az inteligencia szintedből kifolyólag úgyis képtelen lennél annak az alkalmazására?


Majd középsuliban választhatsz olyan osztályt ahol kevesebb matek van, viszont a hétköznapi élet mellett a gondolkodás fejlesztésében is jelentős szerepe van ennek a tudományágnak, illetve még nem vágtad el magad előtt azt a lehetőséget hogy az említett területeken folytasd a tanulmányaidat.


A 3 felsorolt szakma amellett hogy a legjobban fizető szakmák, még a legnagyobb hiányszakmák is Magyarországon és a világ többi területén is. És informatikusokból is főleg olyanokra van szükség, akik képesek bonyolultabb problémák megoldására is, ami sok esetben tömény matematikai ismereteket is feltételez.

2018. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, és hallgatólagosan megjegyzem, hogy a matematikának jóval nagyobb szerepe van a világgazdaságban, mint 5 évvel ezelőtt, és egyre inkább ebben lesz a pénz.


Az egész gazdasági fejlődés mögött a technológiai áttörések állnak, ami tömény matematikát, informatikát, fizikát és természettudományokat jelent.


Az, hogy te nettó 35.000-ért vehetsz egy Redmi 5 telefont, amibe már ilyen kis összegért is írdatlan mennyiségű dolog van belesűrítve, azt mind annak köszönheted hogy maximálisan automatizálva van a gyártása az alkatrészeknek, és az összeszerelése a telefonnak. Ezt meg mind a mérnök emberek tervezték meg, akik rengeteg pénzt kaptak ezért, és a közember, aki nem ért a matematikához, az napi 1 tál rizsért szereli össze az eszközöket.



Oké, hogy te nem akarsz mérnök lenni, de általános ismereteket kell elsajátíts, és meg kell adja a rendszer neked a lehetőséget arra, hogy ezt csináld.

2018. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!