Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újabban mi ez a nagy misztéria...

Újabban mi ez a nagy misztéria az egyetemi gólyákkal?

Figyelt kérdés

Naponta háromszor ki van írva, hogy mi lesz, ha nem megy be órára.


Hetente kétszer, hogy orvosi igazolást kér, lesz -e baja belőle.


Honnan ered ez a szintű életképtelenség? Ennyire nehéz utánajárni a tárgykövetelményeknek?

Van minden tárgynak honlapja, van tárgyleírás, miért nem tudnak erről sokan?


Vagy olyan nehéz megérteni, hogy egyetemen nincsen már offő, meg a sok szájbarágós tanár?


2018. szept. 25. 20:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszer fordul olyan elő, hogy más tartotta az elméletet vagy a gyakorlatot mint aki a neptunban szerepelt. A tárgyfelelős se feltétlen van képben, időnként teljesen alkalmatlan tanárok felelősek de még olyan is volt hogy 12. szorgalmi héten se volt fix ZH időpont. Jártam már úgy hogy elmentem fogadóórára, előre meg is beszéltem a tanárral hogy szakdoga miatt megyek hozzá, aztán mégse volt sehol, utólag írt e-mailt hogy elfelejtette és akkorra tett be valamilyen megbeszélést. Hetente van másfél óra amikor lehetne keresni, de már más is járt így hogy nem volt a tanár az irodájában fogadóóra alatt. Az meg megint csak ráadás mikor hiába van meg a tanár e-mail címe, 1-2 hét mire válaszol (volt akitől aztán nem is kaptam választ sose). Mesteren vagyok már de még így is van hogy alig tudok valamilyen infónak utánajárni pedig jópár éve tanulok ugyanazon az egyetemen, képzelem akkor egy gólya mit összeszenvedhet.
2018. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Előbb ne használj olyan szavakat, melyek nem léteznek."


Hogy te egy szóról még nem hallottál, attól az még létezhet.


Mellesleg ha te ennyire nyelvtanfan vagy, akkor elárulom, hogy a mondatod rossz. Mert nem a "melyek" a helyes, hanem az "amelyek" alak, hiszen vonatkozó névmásról van szó.

2018. szept. 27. 15:42
 13/14 A kérdező kommentje:

"előre meg is beszéltem a tanárral hogy szakdoga miatt megyek hozzá, aztán mégse volt sehol, utólag írt e-mailt hogy elfelejtette"


Ez viszont egyedül a tanárnak róható fel, de gondolom nálatok sem ez az általánosan elfogadott.



Egyébként személyesen is lehet keresni, nem muszáj fogadóóra alatt. Ha nincs ott, akkor meg meg kell kérdezni a kollégáit hogy hol van, mikor jön vissza.


Szóval szerintem mindent el lehet intézni, csak akarni kell, meg kéne egy kis talpraesettség, ami ugye a mostani gólyáknak érezhetően nincs meg, de főleg azoknak, akik azt az irgalmatlan mennyiségű hülye kérdést kiírják naponta háromszor...


És az eredeti kérdésem is erre vonatkozott, hogy a mai gólyák miért nem képesek egy kis önállóságra.

Régen is meg kellett csinálni ugyanazt, mint most, csak éppen nem rinyáltak ennyire az emberek, mint manapság.


Sőt régebben még nehezebb is volt, mert internet és e-mail hozzáféréssel elég kevesen rendelkeztek, úgyhogy az ügyek intézése nagyrészt postai úton történtek, vagy pedig személyesen kellett intézni a dolgokat. Aztán mégsem elégedetlenkedtünk, mindent el tudtunk intézni saját magunk.


Most meg hiába van okostelefonja mindenkinek, ha nem tudják használni. Csak a facebookot tudják nyomkodni reggeltől estig, egy tanszék honlapját képtelenek megkeresni.


Múltkor is kiírta valaki, hogy hogyan kell e-mailt írni oktatónak egyetemen. Hogy írjuk le, megszólítás, bevezetés tárgyalás, befejezés, stb.


Namost az ilyenek, akik egy levelet nem tudnak megírni, mégis micsodák ha nem életképtelenek?!

2018. szept. 27. 15:57
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is idén vagyok gólya, nem értem miért baj, ha megkérdezünk dolgokat. Inkább érdeklődöm róla, mint hogy ne tudjam, és valami bajom legyen belőle. Ez nem azt jelenti, hogy életképtelen lennék, ha em új és ismeretlen helyen vagyok, ami nagyon más középiskola után, és szeretnék információhoz jutni. Nem tudom neked ez miért fáj, maximum nem válaszolsz és kész.

Ezen az oldalon meg pláne ne köss bele, hogy kérdez valaki, vagy különben nem tudom mit akarsz itt...

Facebookon is mindenki azt kérdez akit akar.

2018. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!