Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megtehetem ezt az érettséginél?

Megtehetem ezt az érettséginél?

Figyelt kérdés

Ha most vagyok 11.-es gimnáziumos tanuló,és az elsőszámú idegen nyelvem a német,a második idegen nyelvem pedig az angol (tehát ezt tanulom 9.osztálytól kezdve,az elsőt több óraszámban mint a másodikat).

És én eljutok az érettségiig akkor azt megtehetem hogy nem németből hanem angolból fogok vizsgázni? Vagy tegyük fel (hogy megértsétek hogy mit akarok kérdezni),ha ezt a két nyelvet tanulom az angolt és a németet de mikor érettségizek akkor a kötelező nyelvnél pl. a spanyolt azt választhatom? És figyelmen kívül hagyhatom a németet és az angolt? Tehát van-e valamiféle szabályozás hogy amit tanulok abból kell-e vizsgáznom vagy én szabadon eldönthetem hogy miből szeretnék?

Kötelezhetnek hogy németből vizsgázzak?

Jogilag hogy van ez?


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. szept. 26. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
egy lapra kellett nekünk ráírni, hogy miből akarok érettségizni, max anyi, hogy ajánlatos olyan targyakat/nyelvet nézned amit az iskolába tanít valaki, vagy abból mehetsz másik suliba ahol tartanak
2018. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Olyanból nem érettségizhetsz ,amit nem tanultál suliban. Tehát ha te tanulsz angolt meg németet,de mondjuk jársz külön tanárhoz spanyolból és vagy mondjuk B2-on,akár van nyelvvizsgád akár nincs ,nem érettségizhetsz belőle.
2018. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Az első és második nyelv közül választhatsz.
2018. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tehát akkor a kötelező 4 tárgynál csinálhatom úgy az érettségimet hogy a németet kilövöm? Tehát pl. akkor úgy lenne hogy magyar,töri,matek és angol? Meg mondjuk tegyük fel biosz a választott tárgy? Ha így van esetleg tudnátok linkelni ezt a jogszabályt ami ezt leírja? Hogy tudjak rá hivatkozni?
2018. szept. 26. 23:24
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Szabályt nem tudom linkelni, csak nekünk gimiben úgy mondták el hogy idegen nyelvnek választhatunk hogy az első vagy a második tanult nyelvből érettségizünk, míg a szabadon választható bármi lehet amit minimum 2 évig tanultunk. Lehet úgy hogy az angol a választott idegen nyelved és a biosz, infó vagy akármi meg a választott 5. tárgyad, Ha nem akarsz németből érettségizni nem kell, kihagyhatod.
2018. szept. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem,azért kérdezem a jogszabályt mert a tanárnőm szerint a németet nem zárhatom ki mert az az első számú idegen nyelvem,szóval várok még mindíg egy linket mert én nem találtam. Mindenesetre köszönöm a válaszodat!
2018. szept. 27. 08:18
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

A tanárnőd téved, habár a többiek közül se mindenki adott pontos választ. Szabadon választhatsz a német és az angol között. Választhatsz harmadikat is, de akkor osztályozóvizsgákat kell tenned, és ha nem tanítanak nálatok olyan nyelvet, akkor az osztályozót is meg az érettségit is más iskolában, idegen tanárok előtt fogod letenni, és az iskolában nem fognak szeretni érte, mert sok pluszmunkát okozol vele.


A megadott keretek között, hogy egy nyelv és egy ötödik választható tárgy,te választhatsz, és szintet is szabadon választasz, nincs beleszólásuk a tanároknak. Ami helyes is, mert ez ÉRETTségi, vagyis bizonyítanod kell, hogy felnőtt ember módjára tudsz dönteni.

A szabályok a 100/1997 kormányrendeletben vannak.

2018. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,esetleg megtudnád mondani hogy a 100-as jogszabályban ez hányas pontban van leírva?
2018. szept. 27. 09:33
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen és hasonló kérdésekben:

[link]

2018. szept. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Van benne egy olyan cím, hogy jelentkezés az érettségi vizsgára vagy ilyesmi, ott.
2018. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!