Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettséginél hogy működik...

Az érettséginél hogy működik a duplázás pontosan? Úgy hallottam, hogy pl Bme mérnökinfó ra duplázható az emelt matek és közép infó, és akkor tényleg nem számít sem a magyar/töri?

Figyelt kérdés
2018. szept. 8. 07:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Így van.
2018. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, nincs is mit tovább ragozni rajta.


Mellesleg ez így teljesen logikus is. Miért kellene, hogy számítson egy mérnökinél a humán tárgy, aminek egyébként sem vennéd hasznát?!


A két felvételi tárgyra kell koncentrálni.

(Meg persze az idegennyelvtudásra is, mert az soha nem haszontalan).

2018. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Pl ha lesz 2 80%-od matekból és infóból, akkor 370 pontod lesz, mert (80+80)×2+50=370. 50 jár az emeltért. Ha még van 2 középfokúd vagy 1 felsőfokú nyelvvizsgád, az plusz 40, így 410-ed lenne. Ha 2 emeltet csinálnál, akkor max 420 pontod lehet, 2 80%-kal. Ez azért nem sok, bár nem tudom, hány pont kell erre a szakra. De duplázás szerintem csak akkor éri meg, ha 90%-okat viszel, különben előre nem tudhatja az ember, így nem árt odatenni magad mindenből.
2018. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!