Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell elvégeznem, hogy...

Mit kell elvégeznem, hogy patológus legyek, és mennyi ideig tart a képzés?

Figyelt kérdés
Gondolkozom a patológián, és érdekel mennyi ideig tart míg elvégzem.

2018. szept. 29. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Az orvosi egyetem után még 5 év. (Megjegyzem, egy leendő orvosnak azért képesnek kell lennie ezt az interneten megtalálni.) Vagy lehetsz okj-s boncmester 1 tanév alatt.
2018. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért a patológus leginkább nem boncolással foglalkozik. Vele jár, de sokkal több benne a szövettan és labormunka :) Csak hogy ne emiatt akarj patológus lenni.
2018. okt. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de ez a legszimpatikusabb orvosi munka, mert van felelőssége, de számomra mégse annyi, mint mondjuk egy sebésznek
2018. okt. 7. 08:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha "számodra" mégsem annyi, azt elfogadom. Mert ez jelentheti azt, hogy bár baromi nagy a felelősség, te ezzel a jellegűvel könnyedén megbirkózol.

De! Igen is van rajta akkora felelősség, mint egy sebészen.

Hiszen amit kivesznek betegből szövetet, azt te fogod értékelni. És vannak olyan rohadt elváltozások (például agresszív tumorok is), amelyeket a teljes metszeten mondjuk csak egy látómezőben lehet nagy nehezen kiszúrni, szóval nagyon alaposnak és figyelmesnek kell lenni elemzéskor. És naponta több tíz, akár száz metszet is átfuthat a kezed alatt.

Te írod le a szövettani diagnózist, megadod az elváltozás fenotípusos- és genotípusos jellemzőit, hogy a lehető legjobb kezelést tudja rá adni a klinikus.

Ha elszúrod, rossz kezelést kap, miattad hal meg a beteg (idő előtt).

Vagy ott vannak az intraoperatív vizsgálatok, amikor a sebész elkezdi a műtétet, a beteg nyitva van a műtőben, kiveszik belőle a mintát, valaki átfut vele a patológiára, és mondjuk neked kell megmondanod egy mellrák esetén, hogy elég, ha a tumort operálják ki, vagy le kell venni a beteg mellét is a környező nyirokcsomókkal együtt. Mindezt villámgyorsan, mert a sebész a felnyitott beteg mellett várja a válaszod.

Szóval van ám ott felelősség ;)

Amúgy a patológia szerintem az egyik legjobb ága az orvoslásnak, meg a leghálátlanabb is itthon.

Én is az akartam lenni :)

2018. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!