Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » S. O. S! Hogyan válthatok...

S. O. S! Hogyan válthatok középiskolát? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nem rég töltöttem be a 16-ik életévemet, és hosszas gondolkodás után arra jutottam, hogy más terveim vannak, amiket lehetőleg véghez vinnék, picit ugyan már megkésve.


Szóval én jelenleg egy gimnáziumban tanulok második éve(nyelvi előkészítős osztály) viszont arra jutottam hogy inkább a Győrben található Jedlik Ányos szakgimnáziumot céloznám meg.


Mi ilyenkor a teendő? Hogyan tudnék átmenni a Jedlikbe? Válaszokat előre is köszönöm!



2018. okt. 4. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen vegyétek fel a kapcsolatot az iskolával. Mondjátok meg, hogy szeretnél oda járni. Csak ők fogják tudni megmondani, egyaltalán van-e rá lehetőség, s ha igen, akkor mit szükséges tenni!
2018. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy az első tanácsolta. Ha a győri Jedlik azt mondja hogy nem tud/akar átvenni akkor maradsz a sulidban. Nem tudom melyikkel jársz jobban.
2018. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Be kell menni személyesen, és beszélni az igazgatóval, ha az iskola év közben vállalja, hogy átvesz, mert van hely, az adott szakon, akkor betesznek téged kilencedikbe újra, mivel már nincs olyan különbözeti vizsga, amivel 10 vagy 11-ben tudnád folytatni a tanulmányaidat.

Innentől kiiratkozol a jelenlegi iskoládból, kikéred a bizonyítványaidat, és beviszed a másik suliba, kitöltöd a papírokat, és átmész.

2018. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Megkérdezhetem melyik gimibe jársz?
2018. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnázium
2018. okt. 9. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!