Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel nehezebb egy egyetem...

Mennyivel nehezebb egy egyetemet kijárni, mint a középiskolát?

Figyelt kérdés

Jó képességű vagyok és értelmes, de nagyon nehezen megy a s*ggelés és a tenger sok felesleges dolog bemagolása, emellett borzalmasan dühít is az, hogy olyan dolgokat akarnak velünk megtaníttatni a középiskolában, amikre soha a büdös életben nem lesz szükségem. Emiatt még nehezebben tudom a dolgokat megtanulni. Az irodalom, nyelvtan, történelem, földrajz még érdekel, tehát a felfogható, elképzelhető dolgok meg tudnak fogni, de az olyanokkal hogy fizika/kémia/biokémia egyenesen meg lehetne ölni. Nem is beszélve arról a több száz elpocsékolt óráról, amit "testnevelés"nek hívunk.


Szóval, szerintetek nem lenne jó ötlet egyetemre mennem? Ott is ez van, és óriásiak az elvárások? Ki mit gondol? Tapasztalatok?



2018. márc. 7. 22:43
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
18f, 11. osztály
2018. márc. 7. 22:44
 2/29 A kérdező kommentje:
Úgy mondanám, hogy a feleslegesség érzése, az érdektelenség és a "belefáradás" együttes hatását érzem.
2018. márc. 7. 22:45
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

Azt kell elfogadni, hogy az élet nem habostorta és mindenért meg kell dolgozni. A diplomáért is keményen, lesznek egyetemen is olyan tárgyaid, amiket utálni fogsz, de ez van. Meg kell csinálni azt is. Máskülönben mehetsz egy gyárba dolgozni 3 műszakban, minimálbérért.


Amúgy én ezért szoktam javasolni azt, amit én is csináltam: érettségi után dolgozz egy évet külföldön, ezalatt világot látsz, nyelveket tanulsz, önállósodsz, és megtapasztalod a munkát. Utána sokkal motiváltabb leszel az egyetemen, mert már tudod, hogy miért tanulsz és hogy miért éri meg.

2018. márc. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Vannak olyan felsőoktatási intézmények, ahol szintén kötelező a testnevelés, illetve "szabadon" választható (kötelezően kell teljesíteni x mennyiséget a diplomához) értelmetlen tantárgyak is szoktak lenni sok helyen. Szerencsére ez csak a mintatanterv töredékét teszik ki, így a középiskolához képest messze nem olyan borzalmas.


1 év kihagyást munkával én is javaslom, mellette megtervezheted a karriered és végiggondolhatod, hogy mit is akarsz kezdeni magaddal.

2018. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
Ha van lehetőséged, lépd meg azt, amit az egyes írt.
2018. márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%
Kimegy külföldre, haha, aztán ott szépen rájön, hogy egyszerűbb munkával is milyen jól tud keresni, persze az igaz, hogy csak kint, nem Mo.-on. És könnyen lehet, hogy jó néhány évet ott marad, nem csak egyet.
2018. márc. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
60%
#6 Van, aki nem érné be azzal, hogy targoncázik vagy pincérkedik egész életében :) Én pincérkedni és babysitterkedni voltam kint érettségi után, hát már alig vártam, hogy továbbtanulhassak, az a havi 1-2 ezer euró nem marasztalt volna ott, azzal a kinti árak mellett ugyanott tartasz, mint itthon mondjuk 200-300 ezerrel a fővárosban. A fizikai munka amúgy is sokkal nagyobb szívás, mint a szellemi, hosszabbtávon is mindenképp szellemi munkát éri meg végezni, ott van fejlődési lehetőség és egyre többet is fogsz keresni, meg nem kell váltott műszakokban dolgozni, és a diplomás emberekhez alapból is máshogy állnak. Persze, ha valaki utál tanulni vagy lusta hozzá, az inkább kint marad mosogatni. De hidd csak el, kérdező, ha van lehetőséged egyetemet végezni, ne szalaszd el!
2018. márc. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Én fél év után passziváltam egyetemen. Aztán a jó kis téli Hollandiai időjárás, hajnali kelés, 10-12 óra munka helyrerántott, hogy érdemes lett volna jobban odafigyelni, 7 helyett 9 félév alatt de elvégeztem a gépészmérnökit. Most már kevésbé lesz problémás az életem, mint 19 évesen egy érettségivel és egy nyelvvizsgával a világban.
2018. márc. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
56%

Elmehetsz humán szakokra, de nem nagy rá a kereslet.

Illetve ott kell csak igazán a semmit bemagolni, amikor kiadnak egy jobb esetben 300 rosszabban 500 oldalas könyvet hogy olvasd ki, és ebből lesz vagy 3-5/félév és vizsgázz belőle.

2018. márc. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
21%

"a több száz elpocsékolt óráról, amit "testnevelés"nek hívunk"


Meg van tiltva, hogy komolyan vedd? Ha a többiek lógnak, te meg pl. futsz, akkor megbuktat a tanár? Vagy mi tart vissza attól, hogy komolyan vedd, hogy valóban a tested nevelésére fordítsd azt az időt?

2018. márc. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!