Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen esélyeim vannak a...

Milyen esélyeim vannak a középiskolás felvétleire?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévban fogok felvételizni, 8.-os vagyok, és ma töltöttem ki az első felvételiket, magyarból és matekból. A javítókulcs alapján matekból 15 pontot értem el magyarból pedig 31-et. 7. év végén az összátlagom 3,93 lett, a főtantárgyakból kerek 4. Idén átlagosan kezdtem az évet és 4,5 feletti átlagot akarnék elérni! Ha tudok még tanácsokat várom.

Ui.: Nyelvi vagy humán szakra mennék gimnáziumba.



2018. okt. 6. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni az iskola honlapján, hogy mik a követelmények.


Nem unjátok már egyébként, hogy naponta többször ugyanazt a kérdést írjátok ki, hogy mennyi az esélyetek?


Nem találjátok az iskola honlapját? Vagy talán nem tudtok olvasni? Mi lesz így a mai fiatalsággal, ha még egy felvételi rendszert sem tudnak átnézni?!

2018. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia! Én tavaly felvételiztem.

A felvételi lap milyen kiadású volt? Ha régi, akkor az eredmény elég rossz. Ha a tavalyi, akkor majdnem hozza a tavalyi átlagot (legalábbis a matek)

Tavaly a központi előtt 2 héttel 4 órára elmentem egy magán matematika tanárhoz. Így írtam 31 pontot, ami a megyémben az átlag felett volt. A magyarom 37 pontos lett, ez kb. az átlagnál volt. Hetedikben 4.7 volt az átlagom. Nyolcadikban kitűnő voltam. Így, ezekkel az eredményekkel vettek fel egy közepesnél kicsit erősebb gimnáziumba az első helyeken. Ehhez adódóan tudsz számolni. Ha olyanmi gimibe akarsz menni, ahova én, akkor a 8.-os átlagod legyen jó, s a központit nagyon gyakorold be! Így sikerülhet, de erősbe nem jutsz be. A nem nehéz kimikben meg bent vagy.

2018. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

gimikben*

Egyébként hova tervezel menni?

2018. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 2009-es feladatsort töltöttem ki, de az első gyakorlásom. Én se mennék a legererősebb gimikbe, mivel a tájékoztatón mondták hogy 4,5 alatt nem vesznek fel oda. Ezért a kecskeméti Református Gimibe mennék.
2018. okt. 7. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
46 pont iszonyú kevés, még gyenge gimnáziumba is. Szóval gyakorolj szorgalmasan, fog ez jobban menni. Közepes gimibe minimum kell 60 feletti központi, de a gyengékbe is 50 feletti. Legalábbis Budapesten biztos.
2018. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Te kecskeméti vagy,mert a Refi az egy erős gimnázium,szerintem min.65-70 feletti eredmény kelenne,de mindekinek az első tesztje rosszul sikerül,szóval ennél csak jobban lesznek. :)
2018. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!