Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » “Legjobb” egyetemváros?

“Legjobb” egyetemváros?

Figyelt kérdés

Pécs, Szeged vagy Debrecen? Pro és kontrák jöhetnek.


Nekem Pécs a hangulata miatt nagyon tetszik, Szegedről nincs személyes véleményem, Debrecent pedig a legnagyobb itthoni egyetemvárosnak gondolom. Viszont erről az egyetemről sok rosszat hallottam (amik lehetnek városi legendák is persze).



2018. okt. 7. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

A debreceni a legnagyobb (létszám, kar, költségvetés stb.) és a leggazdagabb.

Talán a szegedi a "legjobb".

És a pécsi sem rossz!

Kívülállóként nagyon nehéz megítélni, belülről meg elfogult az ember. Ráadásul mindegyiket nem is tapasztalja meg szinte senki. Hallomásból lehet állást foglalni.

2018. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Viszont Pécs a legszebb!

Szeged a legszabadabb.

Debrecen a legnagyobb.

2018. okt. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Én Szegeden tanultam, jelenleg Debrecenben, de az előbbi mellett teszem le a voksom. Gyönyörű város, én kb. mindegyik utcát imádtam, akkor ott a Tisza, bármikor kiülhet az ember, és habár a tömegközlekedés 5* (és a diákok java kap ingyen bérletet is), gyalog max. fél óra alatt bárhová eljutsz. Na meg a TIK is elég szép hely. Annyi a bajom csak, hogy túlzottan az ország végében van.. Persze Debrecen sem rossz, de nekem nem az a 'hűha' kategória, mint Szeged. :) Persze én szeretem így is, bár a klinika telepen lenne még mit csinosítgatni. :D A főépület viszont gyönyörű, pláne ha megy a szökőkút is! Na, én még annyi sok rosszat nem hallottam a Debreceni Egyetemről, úgyhogy kíváncsi vagyok. :)

Pécsről meg annyit, hogy szerintem a legszebb város az országban. :)

2018. okt. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Minden város ugyanolyan. Sok az épület, az ember és nagy a forgalom.

Pécsett tanultam. Az egyetem és az albérletem között 800 méter távolság volt, csak ezt a részét ismerem a városnak, ez alapján elfogadható. Debrecenben egy ismerősömnél voltam csak, és - bár elég nehéz elhinni - 2 kilométeres körzetében egy kocsma sem volt, így onnan nincsenek túl jó emlékeim. Szegedre benzinért jártunk át az egyik közeli településről. Ritka szar minőségű volt 2 kúton is a 100-as benzin, folyamatosan csörgött tőle a gépsárkány, míg normális 95-el nem.

2018. okt. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13%

4-es: "és - bár elég nehéz elhinni - 2 kilométeres körzetében egy kocsma sem volt, "

Hol, merre laktál Debrecenben?

Kérlek mesélj, hogy legközelebb messzire kerüljem azt a környéket! Akar a franc fiatalon szomjan halni!

2018. okt. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!