Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogom van hiányozni az iskolából?

Jogom van hiányozni az iskolából?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom ezt, hogy amikor már tényleg nagyon fáradt és kimerült vagyok, előző nap 6-kor érek haza másnap 5-kor kelek, akkor joga van e hiányoznia egy diáknak azért mert túlterhelt és fáradt? Furán van megfogalmazva, tudom, de amikor hiányzok sokszor nem érzem helyesnek pedig kéthavonta egy-egy napról van szó. Ezek nélkül már nem bírnám, de anyám folyton beolvas, meg hogy iskolakerülő vagyok és emiatt rosszul érzem magam, de ő nem is sejti mennyire le vannak terhelve az iskolások.

2018. okt. 9. 05:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
19%

Miért szerinted ez később hogy lesz?

Vagy az összes szabadságodat arra fogod elpocsékolni, hogy kipihend magad? Ráadásul a munkahelyen nem 45 perc csendben ülés és 15 perc haverokkal beszélgetés lesz a dolgod, hanem valami komolyabb.


Lógás helyett sportolj valamit, hogy növeld az állóképességed!

2018. okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%
Elmesz dokihoz ad igazolast es annyit hianyzol amennyit akarsz..
2018. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%
Dokinak behazudsz valami rosszullétet, vagy ha szerencsés vagy és olyan kedves az orvos, akkor már azért is kiír, ha csak megkéred szépen. Persze a suliban mindenképpen betegségre kell hivatkoznod.
2018. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
19%
Egyetemen nyolctól nyolcig is bent fogsz ülni, na az tényleg minden időd felemészti...visszasírom a gimit. :D
2018. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy annyira utálom azokat az embereket akik ilyen témánál azzal jönnek, hogy 'jaj mi lesz így a munkahelyeden'

A fiatal had használja ki azt az időt amíg nincs annyi felelősség nyakában. Miért akarja ennyi ember, hogy már az iskolás éveink alatt megkeseredjünk? Hozzátéve, hogy már totál más a suli mint 40 vagy akár 5 éve...egyre nehezebb és több az elvárás. Bátyám idén diplomázik, neki ahhoz kell egy középszintü nyelvvizsga, nekem meg ahhoz, hogy érettségizhesek egyáltalán jövőre. És ez csak egy példa arra, hogy SOKKAL több az elvárás már. És ennek tekintetében szerintem nem olyan megdöbbentő, ha valakinek +pihenésre van szüksége...

2018. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
74%
Igen, 15-ös, igazad van! A suliból én s rengeteget lógtam kamuigazolásokkal (mégis jó tanuló voltam!), de aztán a munkahelyere bizony betegenb is bementem dolgozni! Az, hogy a suliból időnként lógunk, koránt se jelenti azt, hogy majd a melóból is kimaradunk.
2018. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!