Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik hatásosabb? Ha otthon...

Melyik hatásosabb? Ha otthon magántanulóként tanulok angolt vagy ha bejárok iskolába?

Figyelt kérdés

2018. okt. 10. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Elszánt, szorgalmas és kitartó vagy ? Értesz az autodidakta tanuláshoz ?

Ha nem, akkor sokkal jobb az iskola.

2018. okt. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Eléggé elszánt vagyok, suliban is 8.-ig jeles voltam csak matekból volt 4-esem, szóval a magolás az megy:) De most a nyelvre szeretnék kimondottan koncentrálni sokat is tanulok otthon pluszba. Azért kérdeztem ezt a magántanulós dolgot, mert úgy érzem h hiába járok iskolába. Rengeteg időt elvesz és ott nem igazán érzem a tanítás intenzívitását. Gyakorlatilag elmegyek suliba, letöltök ott egy pár órát, hogy megkapjam a tananyagot aztán meg mehetek haza tanulni... Órákon is számtalanszor eszembe jut, hogy milyen jó is lenne most otthon megtanulni ezeket aztán meg délután pihenhetnék...

De egy kicsit félek ettől a magántanulós dologtól, hogy tényleg menne-e. Hogy ez valóban így van-e ahogy elképzeltem.:/

2018. okt. 11. 15:33
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Ohoohoo, mintha a fél évvel ezelőtti énemet olvasnám (a kommentedben). Pont így éreztem én is: a suliban eltöltött órák majdhogynem feleslegesek, a tanárok voltaképpen hátráltatnak a tanulásban. Én már a hajamat téptem a hanyag tanároktól... És az állítolagos "erős" tanárok sem voltak megfelelőek nekem. Szóval eljöttem. Sokkal jobb. Egyedül szuper tanulni, nyelvet kifejezetten könnyű is szerintem. Ha amúgy is szoktál otthon pluszba tanulni, akkor tudod, hogy neked megy-e ez a forma, és ha egyéb akadály (szülők, iskola) nincs, akkor megéri kipróbálni. :)
2018. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hosszúhajú ***** válasza:

sziasztok mindkettőtöktől kérdem:

én is egyedül tanulom az angolt és valóban jó könyvek, agy és segg kérdése - és tényleg jobb!! :) kérdésem viszont hogyan tudjátok pótolni a kommunikációt? persze ott van a sok hanganyag, de az más, mint pl nyelviskolába angol párbeszédbe kényszerülsz improvizált témából két csoporttárssal sosem hallott dolgokról. én azon gondolkodom, hogy oké fejben tudom amit tudok, de ha pl most idejönne hozzám hirtelen két amcsi és órákig dumálni akarnának, fogalmam sincs hogy menne a reagálás egy élő emberre, az, hogy nem a sablonmondatokat hallom és nem magamba kell beszélnem.

2019. ápr. 9. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
lehet ez furán fog hangzani, de én otthon ha egyedül vagyok, sokszor beszélek magamban angolul - konkrétan a gondolataimat hangosan kimondom angolul. vagy van amikor azt képzelem, hogy valaki(k)nek mesélek egy adott témáról. akkor sem csak magamban beszélek. ilyenkor ki is szokott derülni, hogy milyen hétköznapi szófordulatok nem jutnak eszembe azonnal. nem tudom, ez segítene-e neked, mindenesetre nekem jó időtöltés :))
2019. ápr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:
igen én is magamba beszélek :D de az nem hiányzik, hogy nem szól hozzád hirtelen valaki? és kizökkent mert hirtelen kell életszerűen reagálni? - ez pótolható ezek szerint?
2019. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!