Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Munkáltató által elrendelt...

Munkáltató által elrendelt továbbképzés tanfolyam nem a cég által fizetendő?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem ha a munkáltatóm egy egyetemi szakképzés (FOSZ) elvégzésére kötelez engem (vagyis eszem ágában se lenne menni magamtól ő kötelez rá), akkor

- nem kéne fizetnie a képzés teljes költségét 100%ban (tandíj + vizsgadíj + beir díj is, szóval mindent)?

- nem úgy van hogy a képzés ideje munkaidőnek számít, amit vagy kifizet túlórában, vagy le lehet csúsztatni, vagy eleve legyen a képzés munkaidőben szervezve?

- a vizsgaalkalmakra nem vonhat le szabadságot arra el kell engednie minden további nélkül?

- és az egész alapja egy írásos tanulmányi szerződés kéne legyen, amiben mindez fekete -fehéren ott kell legyen?



Mert a helyzet most!

Munkaidőm H-P. A képzés szombat egész nap és vas de. lenne vagyis nem munkaidő, vagyis ugrott a hétvégém.

A képzés kőkeményen fizetendő 250.000 /félév, amiből a cég állítólag „valamennyi részét állja“ de nem tudni mennyit, és arról szó sincs hogy az egészet, ez már biztos, és az is biztos, hogy a képzés szept eleje óta fut, szept 10. volt a befizetési határidő és a mai napig egy fillért se fizettek.

És hab a tortán hogy láthatólag semmiféle írásos szerződést nem akarnak kötni, amit értek is hogy miért nem hiszen ha leírnák mindezt azt később be is lehetne vasalni rajtuk így viszont semmi papír semmiről és ide a lottó ötöst hogy nem is lesz!


Így viszont én mit csináljak hogy viszonyuljak ehhez az egészhez? Ugyan még egy fillért se fizettem a képzésért se én se a cég de szept eleje óta az összes órán ott voltam és be is iratkoztam. És uyge az állásommal zsarolnak ha nem járok /kiiratkozom akkor „meg kell váljunk egymástól“.


2018. okt. 13. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Elég nagy marha vagy, hogy a részletek tisztázása és lepapírpozása nélkül beiratkoztál.

Most még annyit tehetsz, hogy kitalálod, mi a megfelelőbb neked: másik állást keresni vagy az oktatást megcsinálni és akár a teljes összeget kifizetni?

2018. okt. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Elég nagy marha vagy, hogy a részletek tisztázása és lepapírpozása nélkül beiratkoztál."


Állásommal fenyegettek ha nem teszem meg.

De azt azért megemlíteném hogy a megszerzendő képzést senki se veheti el tőlem, vagyis ha már így alakult megcsinálom aztán ezzel is piacképesebb leszek és dobbantok.

2018. okt. 13. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!