Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben lehet valaki...

Ebben az esetben lehet valaki tanár?

Figyelt kérdés

Lehet valaki abban az esetben tanár Magyarországon középiskolákban, ha van BSc diplomája (vagy esetleg MSc), tegyük fel informatikából? Vagy ha rendesen nem, gyakorlatot taníthat?


Igazából csak abból indulok ki, hogy Angliában már BSc/BA diplomával lehet tanítani 14-18-as korosztályt College-ban. (Itt lakom.)


(Vagy ismerek olyat is Magyarországon, aki főiskolai tanári diplomával tanít szakgimibe, holott elvileg azzal csak általánosban taníthatna. Vizsgáztatni nem vizsgáztat érettségin, de taníthat és rendes osztálya is van.)



2018. okt. 15. 00:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagyis úgy értem, ha valakinek BSc/MSc diplomája van, ami nem tanári.
2018. okt. 15. 00:46
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Hivatalosan nem taníthat, de ha nincs az állásra megfelelő jelentkező, a semminél jobb, ezért (határozott idejű kinevezéssel) felveszik.
2018. okt. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Olyat is hallani, hogy felveszik, de mellette el kell végeznie a tanárit. (Azt nem tudom, hogy pontosan ugyanazt-e, mint aki alapból annak megy, lehet csak vmi tanfolyamot.)
2018. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

„Vagy ismerek olyat is Magyarországon, aki főiskolai tanári diplomával tanít szakgimibe, holott elvileg azzal csak általánosban taníthatna.”


Nem. Ez egy általános tévhit; ott taníthat, ahova diplomát szerzett; egyetemi diplomával is lehet csak általános iskolában tanítani, hogyha az arra vonatkozó képzést végezte el. Tehát nem a helytől függ, hanem a képzéstől.

2018. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"(Azt nem tudom, hogy pontosan ugyanazt-e, mint aki alapból annak megy, lehet csak vmi tanfolyamot.)"


Ugyanazt. Nincs tanfolyamon tanárképzés.

2018. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szóval ha van MSc-m, utána még mennem kéne 5-6 évet egyetemre amíg taníthatok? Ennek mégis mi értelme?

Miért nem olyan ott az oktatás mint Angliában? Ha például van infó BSc-d, onnan csak jelentkezel egy 1 éves tanárképzőre, ami után egyszerre taníthatsz a sima informatikai diplomáddal. (Vagy sima nem tanáriBSc után +2 év az MA tanári, amivel már felsőoktatásban is taníthatsz. Az 1 éves képzéssel meg 18 éves korig.)

2018. okt. 16. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Itt is olyan, MSc után már csak 1-2 év. De nem holmi kis tinglitangli tanfolyamon, hanem egyetemen. Ott pedig ugyanazt kell tanulnia a tanári diplomáért az MSc-snek is, mint annak, aki az első diplomájára gyúr: pedagógiát, pszichológiát, stb.
2018. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Felénk a BSc után +1-2 év a tanári, nem pedig MSc után.. :/

És itt azalatt az idő alatt rendes MSc-t kapsz, csak az már tanári. Szintén egyetemen.

Szóval otthon mindenképp 2 évet jár feleslegesen az ember, ha át akar menni a tanári pályára. (Jó mondjuk olyan fizetésért ki menne, max hobbiként vagy ha ez az álma valakinek.)

2018. okt. 17. 15:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy BSc után is lehet menni tanárképzésre, ha csak általános iskolában akar valaki tanítani. Ha viszont középiskolában, ahhoz MSc kell. Én így tudom.
2018. okt. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 elistvan ***** válasza:
Szerintem ha szakoktatónak mésdz ahhoz még csak pedagógiai végzettség sem kell. Igaz az középiskola.
2022. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!