Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyiben térhet el a felnőttk...

Mennyiben térhet el a felnőttképzés (Országos Képzési jegyzék) a kerettantervtől, és milyen irányban?

Figyelt kérdés

Hogy könnyebb legyen megválaszolni, Rendszer üzemeltető és hálózatépítőnek tanulok, és ilyen óráim is vannak:


-7x önvédelem

-2x latin nyelv

-3x masszőr alapok (igen, jól olvasod)


Ez már tudom hogy részletkérdés de annyira felidegesít hogy azért ezt a szakot választottam hogy semmi féle képpen ne legyen testnevelés óra egy betegségem miatt, de az önvédelem igazából katona képzés, egy volt katona tiszttel, futás, kúszás, akadálypálya, fekvőtámasz, egymás rugdosása stb 45/2*45percen át naponta... Tudom hogy egyéni szoc. probléma, de muszáj voltam leírni.


Ezek mind Foglalkoztatás II, III, IV néven.


Kb az osztály fele vagyunk, akik fel vannak háborodva. Nem tudunk iskolát váltani, mert a legközelebbi másik városban van, igazgató szerint rendben van (megjegyzte ha nem tetszik ki lehet iratkozni) azonban mi jogi útra szeretnénk terelni a dolgot.


Valaki egy kis tanács? Hova lehet ezt bejelenteni? Mit lehet tenni? Van jogalapja az egésznek?


2018. okt. 16. 17:22
 1/2 A kérdező kommentje:

Mellesleg az önvédelem és a masszőr tanár elmondta (nem hivatalosan) hogy ezért van ez így, mert nem indult elég masszőr és rendész osztály. A latin tanár pedig értetlenül áll a dolog előtt, mert nélkülünk is lett volna elég órája.


Kiegészítés: Állami iskola, nem magán, nem egyházi, se semmi.

2018. okt. 16. 17:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Megoldva. Az egész osztály elment a titkárságra kiiratkozás céljából. Amint meglátta a nénike mennyien vagyunk, hívta az igazgatót, egyből szóba állt velünk normálisan. Jövő héttől új órarendünk van :) Csak a foglalkoztatás I maradt, amit nem is írtam a kérdésben, az amúgy Angol. De az okés, kell is ehhez.
2018. okt. 18. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!