Ez így megoldható?

Figyelt kérdés

Nagy dilemám,hogy mérnöknek(villamos) vagy fizikusnak mennyek.8.-os korom óta mérnök akarok lenni.De az utóbbi időben teljesen magába szívott a fizika is,mint tudomány terület.A maga szépségeivel és kérdéseivel.Na,most az a dilemám,hogy szeretem mind a műszaki,mind a természettudományos dolgokat.A mérnökiben csak az ingatott meg,hogy a fizikát nem tanulják olyan mélyen,mint fizikán...De most gondolkoztam el,hogy talán lehetne mérnöki is,mert vennék fel pluszba fizikás ill. matekos tárgyakat a természettudományi karól,hogy elmélyítsem a tudásom és mindenképp mennék phd-ra,hogy ott is erre rá specializálódjak. A kérdésem az,hogy ez mennyire kivitelezhető?

Mérnöként is mindenképp kutató/fejlesztő irányban gondolkozom. (Az egyetemek meg az Elte és Bme)

A válaszokat előre is köszönöm!

20/F



2018. okt. 16. 23:14
 1/8 A kérdező kommentje:
*Helyesbítés:a mérnökök nem tanulják,olyan mélyen és átfogóan a fizikát,mintha fizika alap ill. mester szakon tanulnák
2018. okt. 16. 23:24
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Járható, de a gimnáziumi Kis Magyar Nyelvtant vedd elő újra, mert nem lesz PhD.
2018. okt. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

A kreditrendszer lehetővé teszi, hogy felvegyék más karokról tárgyakat, szabadon választhatóként.

Az kérdéses, hogy hely lesz-e az adott kurzuson, vagy az előkövetelményeknek megfelelsz -e.

Illetve hogy időd lesz -e rá, nincs -e ütközés laboroknál pl.

Leginkább egyébként úgy lehet több tárgyat is felvenni más karokról, ha egy plusz félévet is beiktatsz.


Meg arra is figyelni kell, hogy a képzés végére mennyi lesz az összegyűlt kredit. Pl. BME Mérnökin 7 félévesek a bsc mérnökképzések (az osztott rendszerben) ami 210 kreditet jelent. 10%-al lehet díjmentesen túllépni. Azaz 232 kredit felett fizetni kell. (Bár nem olyan nagy összeget kreditenként)

2018. okt. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

1) Mehetsz fizikus MSc-re, villamosmérnök BSc után. Szerintem több értelme van, mint fordítva.

2) Fizikán is tanulsz elektronikát, programozást, rendszer- és méréselméletet. Nyilván kicsit kevesebbet, de ez már akár utánajárással is behozható. És még mindig felvehetsz villanyos tárgyakat (digitális technika/elektronika, informatika, stb).

3) Villanyon is van fizika. Az alapok biztos meglesznek. Az elektromágneses tereket viszonylag részletesen tárgyalják. A kvantumból nagyon kevés van a BSc-n, MSc-n sem mennek annyira a részletekbe, nincsennek négyesvektorok, meg relativisztikus tárgyalás. Akit meg jobban érdekel lehet térszámítással is foglalkozni (SZHVT tanszék, numerikus térszámítás).


Pár villanyos tárgy, ami érdekes lehet számodra:

[link]

[link]

[link]

2018. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez pedig egy BSc-s kötelező tárgy:

[link]

2018. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Én villamosmérnökit választottam, aztán nem tudom, hogy bsc elvégzése után merre visz az utam. De az biztos, hogy nincs idő és energia olyan tantárgyakat felvenni ami nem filler, vagy kötelező.
2018. okt. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
Nekem csak a fraktálgeometria az álmom, eddig úgy terveztem, hogy majd egyszer felevszem felsőbbévesként. De örülök, ha a kőtelező tárgyakat teljesíteni tudom, illevte nem raknak ki a koliból :D Sajnos azért akkora nagyész nem vagyok, hogy csakúgy ilyeneket csináljak. (BME mérnökinfó)
2018. okt. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elte msc-re(fizika) érdemes lehet,akkor bme bsc-ről(villamosmérnök) menni?Kell például matekos ill. fizikás tárgyakat teljesíteni?
2018. nov. 5. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!