Mit tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok.

- Átlagom: 5.0

- érettségi átlag: 5.0

- két nyelvi emelt

- kedvenc tárgy: nyelv, töri, de egyik tárggyal se volt különösebb bajom

- jelenlegi szak: nyelvszak -> tolmács, tanár de nem jön be, gagyinak érzem.

- kigondolt szak: jog

- jellemzők: maximalizmus (néha negatív értelemben is); kitartás; nem vagyok lámpalázas általában; logikus gondolkodás; nyelvérzék; türelmetlenség :D ; mindig felvázolok magamban minden helyzetre többféle kiutat, megoldást; nagy képzelőerő

- szülők: jogászok...:D


Azt olvastam, hogy csak a gazdasági szakok érik meg...sok gyenge hármas matekos osztálytársaim mentek pl. gazdasági és menedzsment szakra. Én ötös voltam, de nem érzem magamban az affinitást hogy számokkal dolgozzam életem végéig. Vagy ez megváltozhat az évek során?


2018. okt. 23. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Gazdasági szakok érik meg??? Közgazdásszal már dunát lehet apasztani...


Szerintem illene hozzád a jogász 😋

2018. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :D Mondjuk a jogászra is sokan mondják, hogy Dunarekesztő szak.


amit kihagytam:

- van az angol "overthink" kifejezés, nem tudom lefordítani magyarra. Na. Én mindig "overthinkelek" és bonyolítom a dolgokat, akkor is ha nem kéne.:D

2018. okt. 23. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha logikusan gondolkodsz és esetleg egy műszaki szakot bevállalsz úgy, hogy mellette a nyelvekkel sincs gondod akkor sínen vagy! Esetleg még valami gazdasági keményebb képzés is jó a nyelvek mellé.


Pont jogászként veszed legkevésbé hasznát a nyelveknek.

2018. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!