Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar egyetemi oktatóktól...

A magyar egyetemi oktatóktól mikor fogják megkövetelni az (aktív) idegennyelv-tudást?

Figyelt kérdés

Csak nézem a cv-ket egymást után, nézem, nézem, docensek, adjunktusok kemény egy db középfokú nyelvizsgával (nekik ez persze „FOLYÉKONYAN beszélek”-et jelent).


És csodálkozunk, hogy a magyar egyetemeket szinte alig jegyzik valahol?


Hogyan tudna valaki új tudást teremteni (ez az egyetem), illetve ezt a tudást átadni (ez pedig a főiskola), ha lépést sem tud tartani a világal?


2018. okt. 27. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nyelvtudást, vagy nyelvvizsgát hiányolsz?
2018. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például alig van olyan egyetemi tanár aki ne beszélne angolul meg németül, mondjuk nálunk nagyon sok külföldi is van,szóval gondolom feltétel már egyes egyetemeknél.
2018. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom régebben nem volt szükség PhD elvégzéséhez felsőfokú nyelvvizsgára, ma már igen.

Viszont az, hogy valaki "csak" középfokú nyelvvizsgával rendelkezik, nem jelenti azt, hogy ne tudna folyékonyan beszélni az adott idegennyelven. És csak azért megcsinálni egy felsőfokút (kivágni az ablakon több tízezer forintot a vizsgára és belefektetni az időt a felkészülésbe) felesleges, hogy plusz 1 sor legyen az önéletrajzba.

Mellesleg a habilitációhoz szükséges az idegennyelv ismerete (tudni kell prezentálni vele).

2018. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtudást nem nyelvvizsgára mérik, ha anno a diplomához elégvolt neki egy középfokú nyelvvizsga, és fizetésnél sem számít pluszpénznek, akkor minek erőlködjön, és költsön rá pénzt, hogy papírt szerezzen. Egyébként nem igazán találkoztam tanársegédnél magasabb beosztású egyetemi tanárral, aki ne beszélt volna jól legalább egy nyelvet, plusz az adott nyelv szaknyelvét.

De a helyi német autóipar miatt nálunk a legtöbb oktató az angol mellett még németül is beszél, legalább egy középfok szintjén.

2018. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki valaha is járt egyetemre az tudja, hogy nem ott van a probléma, hogy a professzoroknak nincs nyelvvizsgája...
2018. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb minden oktató beszél angolul és/vagy nemetül, voltam bent pár külföldi előadáson,illetve hallottam pár külföldit szóbeliztetni és mindenki folyekonyam beszélt.
2018. okt. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De tudnak idegen nyelvet
2018. okt. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legalább egyet szoktak tudni
2018. okt. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó pillanat, amikor szükségesnek éreztem bármiféle nyelvvizsgát tenni, az az utolsó egyetemi felvételim volt (kellett egy TOEFL). Honosíthattam volna magyar felsőfokra, de még ahhoz is lusta voltam.
2018. okt. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!