Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy magyar anyanyelvűnek,...

Egy magyar anyanyelvűnek, aktív felsőfokú angol nyelvtudással melyik nyelvet könnyebb középfokon (B2) elsajátítania? Melyiket tudja hamarabb megtanulni? Németet vagy franciát?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy szeretnék az angol mellé még másik két nyelvet is megtanulni, a francia és a német volna.


A németet tanultam középiskolában is, de akkor nem szerettem annyira, viszont jó voltam belőle, bár csak heti 2-3 órában tanították.


A franciával csak itthon próbálkoztam eddig, és annak a kiejtése nehezebbnek tűnik számomra.


A kettő közül melyiket lehet hamarabb megtanulni angol után? És kb. mennyi idő kell a középfokú szint eléréséhez, ha nem a célországban tanulom?


2016. okt. 30. 13:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez csakis a te kepessegeidtol, motivaciodtol es tanulasi modszereidtol fugg. En hasonlo kvalitasokkal egy uj nyelvet 9 honap alatt tanultam meg egyedul B1-B2 koze, es most kezdtem tanarhoz jarni egy honapja, aki szerint ezzel az utemmel januarban siman meg lehet a kozepfoku nyelvvizsga. Ami kb. ugy osszesen egy ev aktiv tanulast jelent. Szoval csak rajtad all:) meg egy jo tanaron a kesobbiekben, de azt mindenkepp csak azutan ajanlom (sajat tapasztalat alapjan), hogyha mar tul vagy az alapokon. Addig csak idorablas egyutt tanulgatni a szamokat meg az ilyen nagyon alapokat.
2016. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!