Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gázszerelőnek szeretnék...

Gázszerelőnek szeretnék tanulni, viszont mindenképpen szakmát és érettségi után. Esetleg van aki ismer jó szakiskolát?

Figyelt kérdés
Fontos hogy érettségi utáni legyen és nem OKJ. Amúgy OKJ érne valamit? Egy szakmával + nyelvismerettel és pár év itthoni tapasztalattal azért jobban el lehetne helyezkedni külföldön, nem? Vagy OKJ is lehet egyenértékű, inkább a gyakorlaton van a hangsúly?

2018. okt. 28. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Senkit nem érdekel milyen papirod van. A lényeg hogy eltudod végezni a munkát vagy nem.


De amúgy ha külföldön tervezel munkát vállalni jobb külföldön csinálni az iskolát is. Pl a cég ahol dolgozok is foglalkoztat külföldi tanulokat. A szállást biztositják és kapnak pár száz eurot havonta. 1 hét munka és 1 hét iskola van nekik. A nyelvet is jól megtanulják.

2018. okt. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi bajod van az OKJ-s képzéssel?
2018. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon felsőfokú végzettséget akarsz, akkor gépészmérnöki-épületgépész specializáció, bár ez óriási kerülő szerintem. De elhelyezkedéssel és fizuval nem lesz gondod.
2018. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első! Hogy képzeled, hogy egy gázszerelő papír, ill. hivatalos végzettség nélkül dolgozhat? Még egy gázkonvektor beszereléséhez is hivatalos papírok kellenek, és a gázszerelő írja alá. Azzal felel, akár bíróság előtt is, ha netán valamit rosszul végzett el. Nagyon komoly szakma, és nagyon helyesen teszi a kérdező, hogy előbb az érettségivel egy alap műveltséget akar szerezni. És nem kell külföldre küldeni sem tanulni, sem dolgozni, mert itthon is remekül meg fog tudni élni belőle!!!!!!!
2018. okt. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 4


Sehol nem írtam olyat hogy csinálhatja papir nélkül. De hogy hol szerez papirt az teljesen mindegy és senkit nem érdekel.


Külföldre meg a kérdező akar menni nem én küldtem.

2018. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!