Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskola lenne számomra...

Melyik iskola lenne számomra jó Szegeden?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék véleményeket a Ságvári, Deák, Radnóti és talán még a Tömörkény gimnáziumokról. Légyszíves írjátok oda, hogy saját tapasztalat vagy csak feltételezés/hallomás, mert fontos lenne, hiszen még mindig nem tudom melyik iskolákat válasszam első helyre.

Azt is szeretném tudni, hogy mentálisan mennyire terhelne le úgy, hogy sajnos gyűlölök tanulni és nehezen veszem rá magam, de eddig nagy küszködések közt sikerült kitűnőnek lennem általános iskolában. És hogy maradna-e elég szabadidőm, mert mellette szeretnék továbbra is járni művészeti iskolába.

Ezen kívül fontos információ, hogy eddig angolt tanultam, második nyelvként pedig mindenképpen spanyolt (végső esetben latint vagy olaszt) szeretnék tanulni.

A humán tagozat messze áll tőlem, mert reálos vagyok, azon belül inkább a biológia érdekel. Plusz a szüleim azt szeretnék, hogy orvos legyek és esetleg, ha meggondolnám magam vagy eldönteném, hogy az is szeretnék lenni, akkor nem igazán tudom mik lennének az éretégin kívül a feltételek hozzá. A matek nem kifejezetten az erősségem, szóval matek, fizika tagozat is kilőve szerintem, hacsak nem magyaráz elképesztően jól a tanár. Ja és általánosban a fizika tanárom nagyon rossz volt, szóval konkrétan SEMMIT nem tudok. Az alapokkal is gondjaim vannak.

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. okt. 30. 17:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Jó...Azt hozzáfűzném, hogy nem gyűlölök tanulni....ezt eltúloztam, de kissé nehezen veszem rá magam a tanulásra 🙄
2018. okt. 30. 18:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Szegeden tanultam egyetemen 3 évet ez alapján mondom, a Radnóti nagyon jó, zseniálisak, de versenyistálló. Ságváriból sok embert ismertem, egyik sem volt komplett.
2018. nov. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehézségi sorrend sztem így:

Radnóti

Ságvári

Tömörkény

Deák

De a tömörkényesek akiket ismerek mind képzőművészeti v hasonlo osztályba járnak, úgyhogy azt csak tippeltem. Radnóti és Ságvári a legjobb 2 sztem, de ott tanulni kell.

2018. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tömörkénybe általános tagozaton első idegennyelvként bírsz angolt tanulni,második nyelvként,meg spanyolt is lehet v. olaszt. Az angol meg a matekot csoportbontásban tanulod a szintedhez megfelelően. Szóval ha az általános tagozaton tanulsz,nem kell semmiből sem többet,semm kevesebbet tanulni.
2018. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia én jelenleg a Ságváriban tanulok és a leírtjaid alapján a helyzet hasonló,mint mikor én felvételiztem. Nagyon tudom ajánlani de itt tanulni nagyon sokat kell, ezt ugyanúgy el lehet mondani a Radnótiról is, vannak ismerőseim és nagyon kevés szabadidejük van. Nekem sincs sok de ha szépen beosztom az időm mindenre jut, a suli mellett eljárok én is művészeti iskolába és utánna tanulok. Fizikával ugyanígy voltam de mindent az alapoktól fogtok kezdeni szóval ez miatt nem kell görcsőlni.:)

Aki ismerősőm a Deákba jár ő megmondja,hogy eddig nagyon keveset tanult szóval az nem annyira nehéz. A Tömi is szinte ilyen csak oda azért kell egy kis tanulás de nem az a megerőltető.

Remélem tudtam segíteni, ha tényleg nem szeretsz tanulni akkor ne gyere egy erős gimibe mert nem fogod bírni.

2018. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!