Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociológia szakosok! (? )

Szociológia szakosok! (? )

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy azon az egyetemen, ahol tanultok, mennyi matek/statisztika van? Borzalmasan gyenge vagyok matekból, de nagyon szeretném ezt tanulni. De tudom, hogy nem mindegyik egyetemen van (annyi) matek, ezért kérdezem.

Illetve ha ismeritek más egyetemeken a képzést, azt is írhatjátok nyugodtan.



2018. nov. 2. 17:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Én a Károlin tanultam, és ott nagyon a matekos elemzős-statisztikás részre mennek. Szóval oda ne. Tényleg ne.


Viszont a Pázmányon úgy hallottam kevesebb a matek.


Mást nem ismerek.

2018. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

Első vagyok.


De egyébként könnyebb úgy dönteni, hogy megnézed az egyes egyetemek szociológia mintatantervét. Amelyik jobban tetszik, oda menj.

2018. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, nézegetem, csak gondoltam jobb első kézből, személyes tapasztalatokat hallani.😃
2018. nov. 2. 20:04
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
A borzalmasan gyenge mit jelent nálad? Nem bántásból mondom, de ehhez a szakmához a statisztika elengedhetetlen.
2018. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az érettségim 2-es lett. Sosem szerettem a matekot, pont ezért, mert szenvedés volt. A magyar, a töri és az angol jók lettek, angolból emelteztem. Szívem szerint germanisztikára mennék, nagyon érdekel a német nyelv, irodalom, és az ehhez kapcsolódó dolgok. De sajnos csak angolul tanultam. Úgyhogy a második terület, ami meg érdekel, a szociológia. Semmi más nincs, amit szívesen tanulnék.🙁
2018. nov. 2. 22:03
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

Ha szar vagy matekból, miért akarsz szociológus lenni, akinek a kutatás, elemzés a feladata?

Ez kb. olyan, mint amikor minden rossz matekos közgázra akar menni, hajam kihullik tőle.

2018. nov. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Az Eltén tanultam. Itt elég komolyan veszik, én még 5 éves képzésre jártam, akkor volt több matekos tárgyból szigorlat. Most nem tudom hogy nevezik a számonkérést, de biztos még mindig fontos.

Jártam mellette matekosabb szakra is, ahhoz képest nekem szájbarágósabb volt, gyakorlaton sokat segítenek, nem csak ledarálják az anyagot. Viszont többen eniatt hagyták ott a szakot, szóval ha nagyon rossz matekos vagy, meggondolandó a dolog.

Másfelől főleg vidéken irtó nehéz ezzel elhelyezkedni, azt se tudják mit takar. Ha piacképes diplomát akarsz, válassz mást.

Hagyj ki egy évet, tanulj németül.

Bár a munkaerőpiacon nem a germanisztika keresett hanem a nyelvtudás, szóval ha perfekt angolos és németes vagy, akkor előnyben lehetsz egy eszperantó nyelvvizsgás szociológussal szemben.

2018. nov. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Hagyj ki egy évet. Dolgozz, tanulj németül. Én is ezt tettem, mondjuk nem németül tanultam, hanem fizikául :D Így vagyok most műszaki szakon, egészen jól megy, pedig humános voltam a gimiben. Egy kicsit sem bántam meg azt az egy évet, tapasztalatot és pénzt gyűjtöttem, tanultam és kicsit komolyodtam is szerintem, ami az egyetemhez azért jól jön.
2018. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Kini :)) ***** válasza:
58%
Mi az ELTN-n második félévben tanultunk statisztikát, és szerintem könnyen teljesíthető, pedig én sem vagyok egy nagy matekos. Tapasztalataim szerint fontos az óráról órára készülés, és akkor nem lesz gond a vizsgán sem :)
2018. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Kini :)) ***** válasza:
82%

*ELTE-n

:D

2018. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!