Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közép-Európa Tanulmányok (MA)...

Közép-Európa Tanulmányok (MA) érhet valamit? Nekem tetszik.

Figyelt kérdés

Belelestem a mintatantervbe és nekem tetszik.

Csak az a kérdésem, hogy ilyen tudást milyen alapszak után lehetne hasznosítani? Illetve milyen munkakört lehetne betölteni ilyen diplomával?


Itt a szak leírása:

[link]


Az én tippem a szociológia.



#mesterképzés #közép-európa tanulmányok
2018. nov. 2. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha beszélsz is mellé több közép európai nyelvet, akkor lesz valamilyen multis munkád, aminek amúgy semmi köze nem lesz ahhoz, amit tanultál, de legalább azt tanultad, amit szerettél, azokkal ellentétben, akik ráerőszakolták magukat valamilyen szakra.

Maximum akkor foglalkozhatnál vele, ha PhD fokozatig vinnéd a dolgot, és/vagy tanítani kezdenéd.

2018. nov. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanulj mellé nyelveket (pl. német, cseh, lengyel), és akkor célozz meg valami diplomáciai jellegű munkakört. Ha nem jön össze, a nyelvtudásodnak akkor is hasznát veszed majd. :)


Szerintem történelem alapszakról lenne a legjobb.

2018. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet.
2018. nov. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fave ***** válasza:
Mivel csak évente pár ember végzi el (a jelenleg másodéves évfolyam 4 fős), nincs túlképzés és a végzett szakembereket viszonylag gyorsan felszívja a munkaerőpiac. Sokkal jobban jársz ezzel, mint pl. a nemzetközi tanulmányokkal, hiszen egy konkrét régióra specializálódsz, nem oszlik meg a tudásod és az energiád. Persze vannak szakok, amelyekkel még biztosabb az állás, de ha téged ez érdekel, akkor tanuld, nem rossz választás. Ha teheted, mindenképpen történelem alapszakról menj, őket látják a legszívesebben, de tudok olyanról, aki szlavisztikáról ment oda.
2018. nov. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!