Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az EU Parlamentben történt...

Ha az EU Parlamentben történt szavazás a kvótáról, és megszavazták, akkor ami most történik Magyarországon az csupán annyi, hogy nem tetszik, hogy nem a mi szavazatunk nyert, a többséggel szemben?

Figyelt kérdés
Ez így olyan, mintha országgyűlési választásokon én A-ra szavazok, Te B-re, B nyer, én meg felháborodok és nem fogadnám el.. nem?

2016. szept. 19. 11:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
jah ez a helyzet azzal a különbséggel hogy te is b-re szavazol aztán hazamész és mondod hogy ez a szemét Budapest ránkerőszakolja az akaratát.
2016. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Shai-Hulud ***** válasza:

Ha az Európa Parlament megszavazza, akkor a döntés kötelező a tagállamokra nézve, tehát ránk is.

Ha a népszavazás eredményes lesz és az igenek győznek, akkor a betelepítéshez a Parlament hozzájárulása szükséges.

Ekkor a Parlament nem tehet mást, mint hogy hozzájárul az menedékesek (tehát nem illegális bevándorlók) befogadásához. Ha ezt nem teszi, komoly gazdasági (vagy akár politikai) szankciók várhatók az EU részéről, amiket nem biztos, hogy akarunk.

2016. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

#2

Mivel a kvóta rendszer estén nincs szó betelepítésről csak ideiglenes elhelyezésről így annak semmi köze a szavazáshoz eredményéhez.

2016. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

állandó betelepítési kvótát még nem szavaztak meg. a népszavazás arra lesz jó (ha a nemek nyernek), hogy ha a kvóta bevezetésre kerül, pénzbírsággal mindennel együtt, akkor egy egész ország véleményére támaszkodva a kormány tovább tud küzdeni a kvóta ellen. jogi következménye valóban nincs, mert akármilyen törvényt hozhatnak most is a képviselők a parlamentben, de nagyon fontos az előbb említett szempontból. persze sokan úgy gondolják, hogy mivel az EU tagja vagyunk, azt kell tegyük, amit mondanak; csakhogy mivel az EU tagja vagyunk, pont hogy kéne hogy legyen beleszólásunk a dolgokba. ezt a jogot veszi el az országoktól Brüsszel.


mert senki ne mondja, hogy normális dolog, hogy a menekülteket Németország bátorítja, hogy jöjjenek csak, majd amikor azt látják, hogy nem bírják, akkor a többi országba akarják szétszórni őket. a befogadáskor ők döntöttek, az EU megkérdezése nélkül, most meg pont az EU-ra hivatkozva akarnak kibújni alóla, hogy bezzeg más nem szolidáris.


ez akkora pofátlanság, hogy még ha jogilag meg is tehetik, a józan észnek teljesen ellentmond. ezt kell kinyilvánítani a népszavazáson.

2016. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

De 4es! Bármilyen szabályt vagy bármit hoz is az EU, előtte megszavazzák, vagyis a döntő többségnek igennel kell szavaznia róla, hogy legyen belőle bármi is, nem? Ha Magyarország képviselete nemmel szavaz, akkor (miután a képviselő képviseli Magyarországot) egyértelmű, hogy Magyarország nevében teszi, vagyis ha egy népszavazás alátámasztja, az sem produkál többet, hiszen... eddig is képviselték a magyar népet. papíron mindenképp


Szóval ha egy szavazáson megy át, és 28ból 24 igennel szavaz (most mondtam valamit) akkor el kell fogadni a többség akaratát, nem?


Ezért sem szeretem ha az EU Parlamentet Brüsszelként illetik. Brüsszel egy helyszín, ahol Európa országai képviseltetik magukat. Brüsszel nem diktál semmit. Európa országai megszavaznak valamit. Ha Magyarország szembemegy "Brüsszellel" akkor igazából vagy 20 országgal megy szembe, vagyis nem diktatórikus elnyomásról és parancsolgatásról van szó, hanem döntő többségről egy szavazásban


Viszont ha azt mondjuk, hogy nem vagyunk kötelesek elfogadni a döntő többség döntését, akkor bármilyen demokratikus szavazásban miért kellene? Persze, 2/3-os országgyűlésben az emberek elszoktak már attól, hogy van ellenzék, és van értelme ellenzéknek lenni, de ha így nézzük, akkor az EUban a szavazás ügyében Magyarország most az ellenzék.


Szóval továbbra sem értem, hogy ha van egy közösség és a közösség megszavaz valamit, akkor az, aki le lett szavazva, miért nem fogadja el és működik együtt, ahelyett, hogy csak megnehezítené a többiek dolgát..

2016. szept. 19. 12:57
 6/24 Shai-Hulud ***** válasza:

"csakhogy mivel az EU tagja vagyunk, pont hogy kéne hogy legyen beleszólásunk a dolgokba."


VAN beleszólásunk a dologba. Szavazhatunk mi is, mint bármelyik tagország.


Az igaz, hogy a magyar kormány a tavalyi döntéskor nemmel szavazott a kötelező kvótára, de azt a belügyminiszterek tanácsa minősített többséggel elfogadta, és ezáltal mindenkire kötelező, a nemmel szavazókra is.

Az is igaz, hogy a magyar és a szlovák kormány megtámadta az EU bíróságán a tavaly szeptemberi döntést, mert szerintük az ellentmond az uniós szerződéseknek. Ám ettől még a döntés érvényes, egészen addig, amíg esetleg a bíróság jogerősen helyt ad a budapesti és pozsonyi beadványnak.


Az is igaz, hogy a kvótahatározat egyszeri alkalomra szól, nem egy állandó kvótarendszert kényszerít a tagállamokra, hanem konkrétan 120 ezer embert oszt el egy képlet alapján, amelyből ránk 1294 fő esik.


Az is igaz, hogy a záródokumentum aláírásával Orbán Viktor nem változtatott az eddigi magyar állásponton, hiszen egyelőre köti őt is a kvóta egyszeri alkalmazásáról szóló határozat, akár tetszik neki, akár nem.

2016. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

6os, na ez így elég érthető volt


de akkor mi jelentősége van vagy lehet a népszavazásnak?

Gondolom a népszavazás eredménye eszköz lehet a bíróságon, amivel érvelhetnek, de ezen kívül van bármilyen következménye vagy ereje? Egyáltalán számít, ha egy egész ország kimondja azt, amit az ország képviselője már kimondott?

2016. szept. 19. 13:35
 8/24 Shai-Hulud ***** válasza:
70%

Semmilyen következménye nincs. Az EU határozata ÉRVÉNYES, függetlenül attól, hogy az tetszik-e egy tagországnak, vagy nem.


Illetve mégiscsak van (lesz) következménye: Orbán a következő választásokig erre az eredményre fog hivatkozni, hogy lám a magyar nép mennyire támogatja őt a gonosz Brüsszel elleni harcban.

Csak éppen azt nem veszi észre, hogy ez egy szélmalomharc, és jelenleg éppen ő a Don Quijote.

2016. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


"ez akkora pofátlanság, hogy még ha jogilag meg is tehetik, a józan észnek teljesen ellentmond. ezt kell kinyilvánítani a népszavazáson."


Én ehhez tartom magam. Ha nem lesz haszna, az úgyis csak később derül csak ki. Viszont addig is támogatom a népszavazást.


"Az igaz, hogy a magyar kormány a tavalyi döntéskor nemmel szavazott a kötelező kvótára, de azt a belügyminiszterek tanácsa minősített többséggel elfogadta, és ezáltal mindenkire kötelező, a nemmel szavazókra is."


Igen, igaz. De ez ugyanolyan pofátlanság, mert hiszen eredetileg megvétóztuk. És pont, itt vége kellett volna legyen. De ehelyett jött Juncker, és szépen bevitte a belügyminiszterek elé, ahol elég a többség. Tehát ha nekik nem tetsző eredmény született, máshogy azért csak végigvitték. Ez hol demokratikus?


Az utána lévőkhöz:

Igen, nekem sem lenne semmi bajom 1294 migráns befogadásával. A többivel már igen, és ahhoz jól jön a népszavazás. Mert én nem szeretnék multikultit, nem szeretném hogy mások döntsenek helyettünk. Nem vagyok rasszista, csak úgy gondolom, hogy ennyire különböző kultúrák együttélése nem lehetséges, és nem is kell kipróbálni, azért van mindenkinek hazája, mert oda tartozik. Aki feladja azt egy jobb élet reményében, az bizony alkalmazkodjon teljesen, vagy el se induljon. (és akkor a terrortámadásokat még nem is említettem)

2016. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


"Gondolom a népszavazás eredménye eszköz lehet a bíróságon, amivel érvelhetnek, de ezen kívül van bármilyen következménye vagy ereje? Egyáltalán számít, ha egy egész ország kimondja azt, amit az ország képviselője már kimondott?"


2 éve a választásokkor még nem volt ilyen migránsprobléma. Nagyon sokan nagyon sok mindent gondolnak a jelenlegi helyzetről, ezért ha a kormány egyedül mond valamit, akkor arra simán rá lehet mondani, hogy az csak az ő véleményük, az embereké nem. Ha megkérdezik az embereket, na akkor már Brüsszel is elgondolkodhat. Talán. Lehet, hogy nem fogja érdekelni. De lehet, hogy más országok is követik a példánkat. És akkor már tényleg elgondolkodhatna Brüsszel. És ha nem lenne népszavazás, ennek a lehetőségét is már elvetnénk alapból. Minek kockáztatni azzal, hogy de hát nem is biztos hogy lesz hosszútávú betelepítés? Támadjuk már meg az ötletet az elején, amíg nem eszkalálódik az ügy.


Persze ha valaki azt mondja, hogy értelmetlen a népszavazás, mert úgyis az lesz amit Brüsszel mond, az legyen kedves és menjen el szavazni, és szavazzon igennel. Mert a kérdésre, ha így gondolják ahogy most leírtam, pont az igen lenne a válasz. Menjenek el és szavazzanak igennel. Ha nem szavaznak, utána egy szót sem szólhatnak a következmények miatt. Ha nem döntenek az igen vagy a nem mellett, akkor onnantól egy kommentet se írjanak a későbbiekben.

2016. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!