Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » KRE-n mennyire veszik komolyan...

KRE-n mennyire veszik komolyan a vallást?

Figyelt kérdés

Idén felvételizem. Már végigböngésztem jó pár kérdést itt, és eddig nagyon szimpatizálok a Károli japán szakával, de az egyházi tantárgyaktól eléggé viszolygok.

Olvastam, hogy nem vallásos emberek is járnak oda, és csak ezekben az egyháztörténeti tantárgyakban jelenik meg a vallás, amik meg ,,könnyen letudhatók". De ezeket mennyire veszik komolyan? Kötelezőek az órák, vizsgatárgy? Japán szakon mekkora a jelentősége?


Előre is köszönöm a válaszokat, és bocsánat, ha egy kicsit zavarosan fejeztem ki magam.



2018. nov. 6. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ismereteim szerint nincs ima minden órán :D de vannak kötelező vallási tárgyak, amelyeket meg kell csinálnod. Más is túlélte.
2018. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Semennyire. Nagyrészt nem vallásos emberek járnak oda. Van egyházismeret meg bibliaismeret, de nem kell bejárni.
2018. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszik komolyan. Van 0 kredites "Bevezetés a Bibliaolvasásba" c. óra, illetve az általad választott szaknak megfelelően távol-keleti vallástörténet, stb...


Szóval van a Bibliaolvasás 0 kreditért :"D

Aztán van az egyházismeret tárgy, amit mi még interneten keresztül töltöttünk ki. Illetve. Távol-keleti vallások, filozófiatörténet, ókori és keleti vallástörténet :bevezetés a vallástörténetben (Ezen a tárgyon mindenről szó lesz... Kereszténység, iszlám, zsidó vallás, zoroasztrianizmus, egyiptomi istenek, buddhizmus, stb.


Aztán lesz még a japán vallástörténet, amit nekünk még Nemeshegyi tanár úr tartott, nagyon szerettem az óráit hallgatni :) kb. ennyi.


Ami japán szakon veszélyesnek mondható, az a japán filológia 1. "nyelvtudomány". Ez a tárgy gusztustalanul nehéz. DE!!! nagyon hasznos tárgy! Volt olyan félév, mikor egy egész évfolyam 98%-a megbukott :"D



Ami a nyelvi részét illet: Nem japán szakon fogsz megtanulni japánul! A végzett hallgatóknak kb. 75-80%-a egyáltalán nem beszéli a nyelvet, még alapfokon se, hiába van N4-N3-es nyelvvizsgájuk. Egy normális nyelvvizsgán elvéreznének. A sok tölteléktárgy miatt semmire sincsen idő... Ez a szak azoknak jó, akik már legalább N3-mas nyelvtudással érkeznek, és / vagy éltek már Japánban hosszabb ideig. Nekem volt is olyan évfolyamtársam, aki 5 évet élt Japánban. (Akkor meg mi a francnak vesznek fel minden évben kb. 145-150 hallgatót?) Gondolom erre a kérdésre mindenki tudja a választ.


De egyébként ennél is van lejjebb: ott van pl. a Bevezetés az irodalomtudományba, ill. a nyelvtudományba c. tárgy. Nos, én a nyelvtudományt ku.va nehezen, de megszenvedtem. Ebből a tárgyból nehezebb volt átmenni, mint bármelyik másik nyelvi tárgyból :D És ezt a legkomolyabban mondom. A Bev. az irodalomtudomány c. tárgyba, pedig annyira szánalmas, mint az a fa.., aki tartja. Olvass csak utána a tisztelt tanár úrnak, hogy miket mondanak mások róla...


Aztán érdemes lenne a specializációkról is szót ejteni, de nem akarom elvenni az életkedvet :)) Ha érdekel, akkor természetesen megosztom a véleményem, tapasztalataimat.


Viszont lenne egy kérdésem. Idén felvételiztél? Ha igen, akkor már felvettek, nem? Ezt csak azért kérdezem, mert a kérdésedet tegnapelőtt tetted ki (aztán lehet, hogy én nem láttam jól).

2018. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Az idei tanévben lettem végzős, februárig kellene találnom magamnak valami szakot, ami azért érdekel is. Utolsó, nem vetted el a kedvem, bár tény, nem te vagy az első, akinek a 'negatív' véleményével találkozom a szakot illetően :D

2018. nov. 9. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

hát de na :D


Amikor én jelentkeztem, akkor én sem akartam elhinni mások véleményét a szakot illetően. (Mert korábban én is utána néztem a tanszék weboldalán, ill. itt a gyakorikérdéseken.


Én sem akartam hinni a sok rossznak, amit hallottam. Aztán mikor bekerültem, szembesültem azzal, hogy a nyelvoktatás nagyon pocsék. Tehát maga a tény, hogy az első évben összesen csak 1 nyelvóra (Bev. a japán nyelvbe I), ill. 1db nyelvgyakorlat van... Mert azért valljuk be, hogy a jelentkezők többségét (nem kívánok statisztikát felállítani) szerintem a nyelv jobban érdekli / érdekelné, mint mondjuk a 0 kredites bev. a bibliaolvasásba, illetve a filozófia.


Az első évben többet tanultunk Kínáról, Vietnamról, Mongóliáról, Egyiptomról, mint Japánról. Szerintem ez nagyon szánalmas. Szóval, amit a tanszék weboldalán írnak, azt egyáltalán nem szabad komolyan venni a nyelvtanulást/ tanítást illetően. Arról már nem is beszélve, hogy a nyelvi órák annyira unalmasak, hogy ha az összes szakmai tárgyat fel lehetne venni (itt az összes nyelvi órát értem), akkor 1, max 1,5 év alatt le lehetne tudni az összeset... kb. ilyen a színvonal.


Már korábban leírtam, hogy ez a szak elsősorban azoknak jó, akik már éltek Japánban (nekem speciel 4 ilyen évfolyamtársam is volt) és legalább N3-mas nyelvtudással rendelkeznek. Ők felvehetik a haladó órákat, míg a többieknek egy évük van arra, hogy legalább N4-es nyelvtudásra tegyenek szert.


Ha esetleg érdekel, hogyan meg a vizsgáztatás bizonyos tárgyakból, szívesen leírom azt is :D legalább nevetsz egy jót az egészen :D

2018. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Esetleg az ELTE keleti nyelvek és kultúrák japán szakot nézd még meg, arról nem hallottam ennyi rosszat, sőt:D de többet nem tudok róla mondani mert engem a koreai érdekel viszont emiatt belefutottam pár japánosba, ezért merem ajánli, hogy nézz utána annak is, hátha😁
2018. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!