Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiiratkozzak egyetemről vagy ne?

Kiiratkozzak egyetemről vagy ne?

Figyelt kérdés

Informatikus-könyvtárosnak tanulok, ez az első félévem, de nem tetszik. Már második órán azt mondta, hogy más kaptam, mint amit vártam.


Viszont ha ki is iratkozom mindenképp 1 félévet számolnak, szóval úgy gondolom, ezt a félévet még megvárom.

Meg azért diploma lenne ez is, ha elvégezném. Igaz nem egy piacképes.


Mi a véleményetek? Maradjak vagy menjek?



2018. nov. 10. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
2. órán? Miért? Mit csináltak, ami ennyire nem tetszett?
2018. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Levelezős vagyok.


Osztályozási rendszereket vettük, és kissé matekos volt, nekem meg a matek a mumusom.

2018. nov. 10. 21:56
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Mire mennel szivesen?

En otthagyom a szakomat,nekem keves es mint kiderült osszevissza hazudoztak rola tavaly csak hogy menjenek ra a diakok. (Nyelvszak)

2018. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, hogy mire menjek. Talán valami bölcsész szakra vagy társadalomtudományira.


Te min voltál és mire mennél?

2018. nov. 10. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Írok üzenetet.
2018. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Várd meg, azzal veszíteni úgy se tudsz. Akkor legalább átéled, milyen a félév vége egy egyetemen, ami esélyes, hogy más szakon se lesz másképp. A kitartási képességet pedig szaktól függetlenül tudod fejleszteni.
2018. nov. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
A könyvtár-informatikának természetszerűleg része az informatika, amit matek jellegű dolgok nélkül egyszerűen nem lehet csinálni. Nyilván érdemes volna gondolkodnod a váltáson, de a bölcsészet- és társadalomtudományok nem igazán piacképesek. Talán a pszichológia és a jogászat ajánlható, esetleg a szociális munka, de ez utóbbival nem fog fölvetni a pénz. Esetleg magyar-történelem, vagy magyar- idegen nyelv tanári szakpár. A "matekmentes" szakok között nagyon kevéssel lehet jól elhelyezkedni.
2018. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Ahogyan az előző írja, a legtöbb piacképes szakhoz (mérnök, közgazdász) kell a matek. Amihez nem kell a matek, az a jogász. (A pszichológusnak is van statisztika, bár tényleg nem egy matekos szak.) Nem kell még matek a kommunikációhoz, színházi/filmes szakmákhoz.


Először is ki kellene találnod, mi akarsz lenni. Az informatikus-könyvtáros azért annyira nem rossz szak, a piacon is hasznosítható, és külföldön is továbbtanulhatsz vele. (Ha belegondolsz, a tartalomkezelés továbbra is az egyik legfontosabb szolgáltatási vonal, például Spotify/Apple Music, Kindle, Google Books stb. stb.) Nem feltétlenül iratkoznék ki, inkább keresnék megfelelő gyakornoki helyet.

2018. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Közben gondolkodtam még, mire jó az informatikus-könyvtáros szak. Először is az egyetemeknek, iskoláknak van könyvtára, tehát a könyvtáros foglalkozásnak azért van valamekkora piaca.

Másodszor is, mint fentebb írtam, azért a tartalomkezelésnek korántsem áldozott le, sőt még csak ez után jön a lényeg, a "könyvek Spotify"-a.

Azért átgondolnám, mielőtt dobod az egyetemet.

2018. nov. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!