Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha én rendőrtiszti főiskolára...

Ha én rendőrtiszti főiskolára megyek és utána elvégzem a mesterképzést amin megkapom a dr-it az eleg ahoz hogy ezredes, vagy mar tábornok is lehessek vagy jogi egyetem?

Figyelt kérdés

2018. nov. 11. 20:31
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mesterképzésen nem kapsz doktorit. Tudomásom szerint a diplomások hadnagyi, kimagasló tanulmányi eredmény esetén főhadnagyi rendfokozattal kezdenek.
2018. nov. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
"dr" titulust nem kapsz a mesterfokozattal. Viszont nem kell jogi egyetem ahhoz, hogy ezredes, tábornok lehess.
2018. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dr- címet csak jogászok, orvosok, fogorvosok, állatorvosok és gyógyszerészek kapnak.

Tehát az NKE-en nem fogsz doktori címet kapni.

2018. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tábornok 40 éves szolgálat után sem biztos, hogy lehetsz. Hadnagyként indítasz aztán ha még szerzel diplomákat és nyelvvizsgákat akkor előléptethetnek, de közel sem biztos. Van ilyen életkor szabályozás is, hogy egy bizonyos életkor után lehetsz csak ,százados/őrnagy/alezredes/ezredes stb. A doktorit az mesterképzés után kell csinálni aminek a PhD a neve és az még egy pár év kemény tanulás. Sok sikert kívánok hozzá, nem lesz egyszerű, de ha sikerül akkor nagy dolgot tettél le az asztalra.
2019. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!