Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 10be megyek jövőre. Eldöntötte...

10be megyek jövőre. Eldöntöttem hogy mindenképp a bme-re szeretnék építészmérnöki szakra menni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Melyik tantárgyakra hajtsak rá? Kezdjek-e el valami felkészítő tanfolyamot vagy bármi ilyesmit. Tippeket várok. Miből kell majd érettségiznem és kb. milyen átlag kell hogy tutira felvegyenek?

Köszönöm mindenki segítségét aki ír


2010. jún. 26. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

www.felvi.hu a barátod. Szerintem felkészítő tanfolyam felesleges, felvételitárgyaidból menj faktra, tegyél 2 marha jó érettségit, egyikből emeltezz és legyen 2 nyelvvizsgád. Akkor biztos bejutsz, és még az évvégi jegyeid sem számítanak.

[link]

2010. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

azt sem tudod mi a BME, és még harmadikos jegyeid sincsenek!


hát elárulom hogy a legkeményebb egyetem, ami a többivel ellentétben nem a vizsgaidőszakban, hanem már az első 2 hónapban kirostálnak!

2010. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok, itt egy link a pontszámítás 2 fajtájáról, tanulmányozd. Bár mivel csak tizedikes leszel, annyira ne éld bele magad, még sokat változhat a rendszer.

[link]

2010. jún. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, és jól kell tudnod rajzolni, mert van rajz alkalmassági:) még mindig első vagyok. És akkor mi van, ha érdeklődik? Még fiatal, változtathat az elképzelésein, de az sose rossz, ha vannak az embernek tervei. Én pl. már ovis korom óta orvos akartam lenni, pedig jegyeim se voltak:P
2010. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
kedves első. nem érdekel a bunkóságod. Miért fáj az neked ha én már tudom hogy merre szeretnék továbbtanulni? Igenis küzdeni fogok érte hogy bejussak.
2010. jún. 26. 09:30
 6/14 A kérdező kommentje:
bocsi, a másodiknak ment :$
2010. jún. 26. 09:30
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tanfolyam, matek, fizika, rajz és rokonait tanuld nagyon, valamint az érettségi tárgyakat. A bme-re elég nehéz bekerülni, én anno kitűnő érettségivel épphogy megütöttem a ponthatárt (igaz, info szakon).

A kérdéses tárgyakból járj tanulmányi versenyekre, egyrészt mert pl az oktv eredményét beszámítják, másrészt meg mert sokkal könnyebben veszed az első akadályokat ily módon.

2010. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm az első válaszolónak. :) nem tudom miért vannak ennyire bunkó emberek.

Azt olvastam hogy van rajz alkalmassági és hogy a Bme is szervez előkészítőket rá. Azt is megtudtam hogy célszerü fizikából emelt szinten érettségizni.

Van itt olyan aki esetleg erre a szakra jár és tudna további infókat adni?

2010. jún. 26. 09:47
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
rajz előkészítőre mindenképpen menj! jó hasznát fogod venni első évben:) (tesóm járt bmere)
2010. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

nagyon naív vagy, teljesítmény nélkül mint írtam, én szóltam neked!


csak nehogy a nagy arcoddal pofára ess nehogy az első 2 hónap után, hanem már akkor, amikor jön a levél, hogy nem vettek fel!


erre mondják, hogy előre iszik a medve bőrére.

2010. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!