Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 10be megyek jövőre. Eldöntötte...

10be megyek jövőre. Eldöntöttem hogy mindenképp a bme-re szeretnék építészmérnöki szakra menni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Melyik tantárgyakra hajtsak rá? Kezdjek-e el valami felkészítő tanfolyamot vagy bármi ilyesmit. Tippeket várok. Miből kell majd érettségiznem és kb. milyen átlag kell hogy tutira felvegyenek?

Köszönöm mindenki segítségét aki ír


2010. jún. 26. 09:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem érdekel mit mondasz. Lehet téged nem vettek fel ahova szeretted volna ezért vagy ilyen megkeseredett. Tudom hogy sikerülni fog hisz csak rajtam múlik,mennyit teszek érte. Azért köszönöm a válaszodat,gondolkodtam rajta. Nem tudom miből vetted hogy nagy arcom van,nem mondtam semmi erre utalót. Remélem legalábbis.

Várok még válaszokat

2010. jún. 26. 10:28
 12/14 anonim ***** válasza:

Nyugi, bejutni nem olyan vészes azért. 420-430 pont nem a világ vége, nekem emelt szintű nélkül is sikerült egy nyelvvizsgával. Igen a BME-re.

Pont jó időben vagy, hogy elkezd a tanulást. Annyira azért nem kell durván elképzelni, lényeg, hogy legyél faktos matekból és fizikából. 12.-ben meg jár rajzelőkészítőre a BME-re. Én debreceni vagyok és van oszttársam aki minden hétvégén feljárt Pestre, és meg is érte mert sikerült az alkalmasságija, és meg is lesz a pontszáma.

A pofára esősnek csak ennyit: azért már jó előre lehet tudni, hogy felvesznek-e a szakra vagy sem. Én már május 4.-én miután megírtam a matekérettségit már tudtam, hogy fel fognak venni a BME-re. Persze emelkedhet 60 pontot a ponthatár, de nem hinném, hogy ez a realitás. Ha csak nem vagy egy matekzseni akkor mindenképp fizikából csinálj emeltet, mert ott nincs olyan szédületes különbség a közép és az emelt szint között.

2010. jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Megkérdehetem ,hogy 3. év végén és 4.ben valamint érettségin milyen jegyeid lettek a számító tárgyakból?

2010. jún. 26. 11:37
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!


A pontszámító kalkulátor segítségével megtudod állapítani, hogy mit, hogyan kell teljesítened:

[link]


DE!Érdemes tudni, hogy kétféle pontszámítási módszer van, az egyiknél figyelembe veszik a tanulmányi eredményed a középiskolában és az érettségijeid eredményét, MINDEN érettségi tantárgyadból(feltéve, ha csupán 5 van). A másiknál(duplázás) viszont csak a két felvételi tantárgyad érettségi eredményét veszik figyelembe.


Én matematikából emelteztem, ami, mint olvashattad, nem olyan egyszerű, így nem dupláztam. Ha Te is ebben gondolkodsz, akkor nem árt, ha kitűnő leszel az utolsó két évben, és megcsinálsz egy nyelvvizsgát legalább, és egy emelt érettségit.

2010. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!